warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Różnica

Słabo bo wyrywkowo znam teksty z salonu24 i nie twierdzę, że moja opinia będzie prawdziwa. Z kilkudziesięciu przeczytanych tekstów, mogę jednak wysnuć pewien istotny wniosek. Piszą tam ludzie umiejący składnie i poprawnie władać językiem polskim. Czytać można ich ciurkiem, jeden tekst po drugim ale po 5 minutach, treść, idea czy myśl, którą autor chciał przekazać ulatuje bezpowrotnie. Większość tekstów opartych jest na zdarzeniach, faktach, informacjach z mediów czy też biografiach. Piszący tam, przetwarzają materiał już obrobiony. Międlą go wielokrotnie na różne sposoby, by tylko czasem zaskoczyć ciekawym stwierdzeniem. Nic więcej. Nie twierdzę, że wszyscy są tacy ale większość na pewno. Na salonie opisywaczy jest mnóstwo wiele. Proszę nie poprawiać. Tak ma być.


Kontrowersje są bardziej literackie. Oczywiście, że człowiek nie samą fikcją żyje i dobre teksty oparte na rzeczywistości są na porządku dziennym. Mamy tu jednak wielu piszących, których teksty wiąże z zaistniałym zdarzeniem bardzo cienka nić. Są twórczy, kreatywni i obdarzeni wielką wyobraźnią. Ich teksty są autorskie i często osobiste. Wnoszą myśl świeżą, zaskakują niespodziewanymi zwrotami, puentami, wzbudzają zachwyt i czasem burzą ugruntowane w nas stereotypy. Widzę tutaj wielu artystów i myślę, że w nich tkwi siła kontrowersji.


Jeżeli ktoś chciałby coś nowego poznać i czegoś się nauczyć od mądrzejszych, to polecałbym zawsze kontrowersje. Jeżeli zaś tylko posłuchać co, gdzie, kogo i dlaczego, to salon jest do tego całkiem na miejscu. Wystarczy się tam wśliznąć, położyć, przytknąć ucho do trawy i słuchać co w niej piszczy. Tekst ten poświęcam Neospasminowi, który bez ustanku wierci dziurę w brzuchu, stawiając pytania o sens istnienia kontrowersji i różnicę co do salonu24.


5.04
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5 (1 vote)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

jak to milo gdy ktos nam cos dedykuje

1.Na kontrowersjach tematy z gazety, tematy samograje( Gumis-pedal, Zyd-krwiopijca,kara smierci,kobieta lub feministka,bracia K.) sa chyba podobnie czesto podejmowane jak w s24.


2.Wlasciel portalu (MK)chce go pozycjonowac nie jako kacik literacki ale jako spol-polit. Stad jesli widzi pan cos innego to znaczy ze wpadka.


3.Nieustannie prosze o info o texcie/textach jakie daly panu WIEDZE, czegos pana nauczyly,a n ie byly tylko popisem umyslowego fitness.Info o takich textach z kontrowersji.


4.CZEGO wg pana moze sie z dzisiejszych wpisow nauczyc gosc ktory dzis pierwszy raz dokonuje penetracji kontrowersji?


5.Jesli idziemy na masowe( a to konieczne by bylo finansowanie) to czy obecna forma kontrtowersji ma racje bytu czy trzeba radykalnie ja zmienic?
Masy chca czegos takiego czy raczej nie?
Czy matkakurka(na kontrowersjach) bez audytorium ma sens czy nie?


6.Bardzo wierze ze kiedys wreszcie media pierwszej ligi kupia p.Wielguckiego. To dlatego ze nie wierze w kontrowersje w formule jaka ich autor zaproponowal. Widze to i w jego pisaniu obecnym: zero ladowania sie wiedza z zewnatrz, bazowanie jednynie na tym co przynosza gazety cz tv i konczenie rozmow pyskowka.
Wierze na tomiast ze jedynym czynnikiem mogacym to zmienic bylaby mobilizacja pod wplywem wymogow nowej pracy.


ml


Autor

To o czym piszesz to nie jest bolaczka Salonu24 ale całej polskiej blogosfery.
Króluje przetwarzanie informacji. Większość tekstów jest wtórna, co nie znaczy zawsze że nieciekawa.


Ale zdarząją się i na Salonie24 perełki.
Polecam autora "Socjal" - niebyt znany w Salonie.


Mieszka w Szwecji i pisze o życiu w Szwecji, często z perspektywy polskich problemów.


Część to synteza ze szwedzkiej prasy, część jego własne doświadczenia.


I ten blog różni się od innych tym że teksty są pierwotne nie wtórne (w większości), że dowiedziałem się z nich czegoś nowego...


Palestrina. Pragnę Ci polecić dwa wczorajsze teksty,

Przyjaciela Moniki i Wyklętego Powstań, które wiszą na SG. Przeczytaj je spokojnie a potem wskaż mi dwa teksty z Salonu, które im dorównają. Okej?


e_krakowski


Palestrina.

Weź najlepszego zawodnika z średniej drugoligowej drużyny i wstaw go do składu średniego zespołu pierwszoligowego. Idę o zakład, że raczej nie będzie się mieścił w składzie. Po roku, jak będzie ambitny to już będzie grał a po dwóch, trzech latach, może być nawet najlepszy w drużynie. Otoczenie kształtuje człowieka. Aluzju paniał?


Jakbyś tu na kontrowersjach pisał, szybko byś się nauczył, że teksty z wytłuszczeniami, wskazują na brak wiary autora w siebie, zwątpienie, czy go czytelnicy zrozumieją albo traktowanie innych jako mało kumatych (ja wytłuściłem w swoim komentarzu akapity Galopka dla przejrzystości).


e_krakowski


I te beznadziejne zawołanie

"Autor"
Gra mi radio ZET,leci film włoski na TVP1,czytam e-krakowskiego i kombinuję co odpisać Yo li,żeby jakoś zwabić nazad Gracjannę.
I w niczym mi to nie przeszkadza stwierdzić w międzyczasie podczas że nie mam nic do powiedzenia Palestrinie2005.


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.