warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Si vis pacem para bellum

Jęczą. Noszą jeszcze żałobę i jęczą. Zbliża się nowe rozdanie więc jęczą. Jęczenie jako nowa twarz PiS. Los ciężko ich doświadczył, pogruchotał kręgosłup, ciężko się podnieść, więc jęczą. Biorą na litość.


J: Kurski: „Niektórym mediom przeszkadza jedność PiS, skupienie wokół lidera, fala która nas niesie. Liczyłem na to, iż dziennikarze "coś zrozumieją" i nie będą w dalszym ciągu niszczyć wizerunku niektórych polityków.” I JESZCZE TO. TO SOBIE DOBRZE ZAPAMIĘTAJCIE. TAKO RZECZE KURSKI W DNIU 28 KWIETNIA 2010: „Żałoba nie może zastąpić kampanii. Prawo i Sprawiedliwość oraz Jarosław Kaczyński nie będą nadużywać i wykorzystywać dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego”.


Pospieszalski pokazał w TVPiS tłumy jęczących. Oni cierpią. Na Boga, jak strasznie cierpią.
Człowiek ciężko doświadczony przez los różnie reaguje. Jedni zamykają się w sobie, inni walą życie w pysk i brną dalej, jeszcze inni obciążają cały świat za swoje nieszczęście. Elektorat PiS połączył się w żałobie i szukaniu winnych. Nie, wszak oni już winnych znaleźli. To każdy kto nie z nimi.
Więc póki co jęczą.


B. Kempa: „Tego nie mówili dziennikarze, publicyści, to mówili Polacy, to są ich domysły, mówią tak jak potrafią. My musimy wsłuchać się w ten głos Polaków, bo mamy obowiązek służyć. Nie zamykajmy ust Polakom.”


Jarosław Kaczyński z żałobnym smutkiem w oczach poinformował: "Tragicznie przerwane życie prezydenta, śmierć elity patriotycznej Polski, oznacza dla nas jedno: musimy dokończyć ich misję. Jesteśmy im to winni, jesteśmy to winni naszej ojczyźnie. Choć pogrążeni w bólu i żałobie, związani wieczną pamięcią o stracie, mamy obowiązek wypełnić ich testament."


Ogłoszono wczoraj, że ludzie garną się do PiS. Nic nadzwyczajnego. W takich chwilach często stawia się kropkę nad "i". Po śmierci Stalina też gromadnie składano deklaracje przystąpienia do PZPR. To nie porównanie osób – to tylko przypomnienie, że historia już takie zjawiska zna.


Zdaje się, że wiem do czego zmierza PiS.
Będzie jęczeć przez całą kampanię ustami Kaczyńskiego, Kluzik-Rostkowskiej, a do pomocy wezmą sobie Śniadka. Zza ich pleców co chwilę będą rzucać gównem Kurski, Kempa i reszta bulterierów. Dziadek z Wehrmachtu z czasów poprzedniej kampanii, będzie jawić się niczym płatki róży w porównaniu z tym, co będzie obecnie. Teraz pojadą mordercami, sprzedawczykami, rosyjskimi pachołkami. Dominować będzie wątek ukrywania przez rząd prawdy o katastrofie. Zakład? Najcięższe działa wytoczy nie PiS i wierna im publicystyka, ale głos ulicy, przy małej pomocy TVPospieszalskiego.


Gdy obrzucani łajnem przeciwnicy polityczni i media spróbują w świętym oburzeniu wezwać Kaczyńskiego lub Kluzik-Rostkowską do opamiętania, Jarosław westchnie ciężko przed kamerami na tle zdjęcia brata, a Kluzik-Rostkowska uroni łzę, którą obetrze biało-czerwoną chusteczką. W takiej sytuacji nikt nie śmie wprost atakować za bezmiar łajdactwa kandydata PiS i jego sztabu.


W tej sytuacji jest całkiem możliwe, że ukraiński wariant parlamentarny przeniesie się na ulicę. Naładowany emocjami elektorat skoczy sobie do gardła, co skrzętnie pokaże TVPiS z komentarzem, że wiadomi łajdacy napuścili naród przeciwko sobie. Pojawi się dyżurna prządka, żołnierz WP i zwykły obywatel - wszyscy zatroskani o los kraju. Jednym słowem będzie goło ale wesoło.


5.736
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5.7 (15 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

"Żałoba nie może zastąpić

portret użytkownika quackie

"Żałoba nie może zastąpić kampanii. Prawo i Sprawiedliwość oraz Jarosław Kaczyński nie będą nadużywać i wykorzystywać dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego”


???


A rozdawanie żałobnych pocztówek z portretami śp. prezydentostwa Kaczyńskich w punktach zbierania podpisów za kandydatem PiS to jak nazwać? Wiem, że CH to nie Kurski, ale tutaj jest sprzeczność.


_________
Zarzucił staruszek sieć w morze. Odczekał, próbuje wyciągnąć.
Ciągnie ją i ciągnie i wyciągnąć nie może.
Aż w końcu odezwał się głos z nieba.
Powiedział "SIEĆ JEST OBECNIE NIEDOSTĘPNA".


Toć napisałem

zapamiętajcie sobie słowa Jacusia, żebyście potem spotkawszy go na ulicy mogli kopnąć w go dupę z okrzykiem: łgarz!


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


U Pospieszalskiego łkał aktor

Właśnie przeczytałem wiadomość w dzienniku, że to aktor występował u Pospieszalskiego - następna Cugier-Kotka
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/articl...


Mógł łkać prywatnie

portret użytkownika quackie

albo w czynie społecznym, non-profit.


_________
Zarzucił staruszek sieć w morze. Odczekał, próbuje wyciągnąć.
Ciągnie ją i ciągnie i wyciągnąć nie może.
Aż w końcu odezwał się głos z nieba.
Powiedział "SIEĆ JEST OBECNIE NIEDOSTĘPNA".


Mógł, ale....

"....Nie chciał natomiast odpowiedzieć na pytanie, czy poinformował twórców reportażu o swojej profesji. I czy za występ przed kamerą zainkasował gażę. ..."


No jak to tak,

portret użytkownika quackie

człowiek cały we łzach, rozełkany, a tu ma mówić, czy powiedział, gdzie pracuje? I czy wziął za występ pieniądze?


To można doprowadzić ad absurdum: teraz niech go Pospieszalski wynajmie (za nieco wyższą stawkę), żeby wystąpił i powiedział, że wypowiedź w filmie była prywatna i niepłatna.


: )


Edit: byli tam też inni aktorzy, jak napisał bru... Jeden z poczytnych dzienników: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...


Ci aktorzy. Wszędzie ich pełno.


_________
Zarzucił staruszek sieć w morze. Odczekał, próbuje wyciągnąć.
Ciągnie ją i ciągnie i wyciągnąć nie może.
Aż w końcu odezwał się głos z nieba.
Powiedział "SIEĆ JEST OBECNIE NIEDOSTĘPNA".


Wnikliwi doszukali się

trójki aktorów. Oprócz wyżej wymienionego, jeszcze Panie Łaniewska i Rowińska.


Oprócz tego rolę "rolnika spod Kościerzyny" odegrał radny PISu, skazany wcześniej za nakłanianie do fałszerstwa.


Zaiste, "trybuna ludu".


i ciąg dalszy wystąpień harcowniczych

portret użytkownika quackie

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...


"Marek Suski z PiS mówi z kolei (...), że to jakaś spontaniczna akcja obywateli. - Myślę, że to głos ludu (...) Mam nadzieję, że osobom z ulotki teraz jest wstyd"


_________
Zarzucił staruszek sieć w morze. Odczekał, próbuje wyciągnąć.
Ciągnie ją i ciągnie i wyciągnąć nie może.
Aż w końcu odezwał się głos z nieba.
Powiedział "SIEĆ JEST OBECNIE NIEDOSTĘPNA".


czy to, to wczorajsza erekcja

gadzinowej tv. Słuchy mnię dojszły, że było cóś o Tusku, tym Tusku z krwiom na ręcach co moskalom i germańcom sie kłaniał.


Kto płaci abonament?
ręka w górę.


Aktor czy profesor, TVP czy TVN24...

portret użytkownika estimado

...czy to na pewno taka roznica?


dopiero co wpisalem sie Markizowi, pasowaloby rowniez tutaj, kto wie, czy nie lepiej nawet:
http://www.kontrowersje.net/tresc/pomozm...


pozdrawiam


Dzień dobry Si Ejcz

6

Fajny podział pani Kempa Beata wprowadziła: dziennikarze, publicyście i Polacy.
Nic mnie tak nie wkurza, jak odmóżdżeni politycy, klepiący w kółko: "dla Polski i dla Polaków", "Polska i Polacy"; a oni niby skąd? Zupełnie jakbym słyszała panią posłankę Nowinę-Konpoczynę z jej "przypadkowym społeczeństwem".


Pozdrówka


Za różne takie...


kurestwo

Że jest ktoś, kto pamieta jeszcze takie gówna, jak poslanka Nowina-Konopka? Jestem bardzo mile zaskoczony (pamiecia oczywiście, a nie istnieniem takich indywiduów).
Uklony - Grazu.
paolo


Witaj paolo

Nic nie poradzę, mam z tą pamięcią skaranie boskie


Pozdrówka


Za różne takie...


Oj Graz?!

Pan Poseł Nowina-Konopka i Pani Posłanka Nowina-Konopczyna?
Nic?Lepkość śluzu?termometr nad ranem w pochwie?Nic?
Porzednia Nirvana Posłanki Sobeckiej mniej/więcej tylko bardziej fotogeniczna o podobnej masie.


Dzień dobry Yossariano

Pani posłanka Nowina-Konopczyna sama się tak przedstawiała; nie wiem, czy poza nazwiskiem ma coś wspólnego z posłem Nowiną-Konopką. Bardzo mi przykro, nie rozumiem drugiej części Twego komentarza.


Pozdrawiam


Za różne takie...


Pospieszalski do TV Trwam

Cugier Kotka niczego nie nauczyła Bielanów, Kamińskich, Kurskich i Pospieszalskich. Mariusz Bulski, trzeciorzędny aktor, odegrał swoją "rolę życia" - kurwa ile wstydu gościu teraz się naje. Wczoraj poseł Dera nie był w stanie odpowiedzieć dlaczego w internecie słychać podpowiedzi zza kamer do "ludu solidarnego 2010".
Ile płacił Pospieszalski za te rólki w tym "filmie"? Ten skurwiel Pospieszalski jutro po 22 w jedynce ma swój program - myślę, że kutasowi nawet nie zadrży jutro powieka.


lop


jedna rzecz

jest jedna, istotna sprawa.
Chodzi o końcową odpowiedzialność za katastrofę.


To się niby będzie rozgrywało wokół kampanii, ale fakty w postaci zapisów czarnych skrzynek i inne rzeczy będą wychodziły.


Nie wiadomo co tam dokładnie jest.
Ale ja myślę, że wokół tego się będzie bardzo dużo działo i że to będzie miało bardzo istotny, jesli nie najistotniejszy wpływ na końcowy wynik wyborów.


pozdrawiam


Nie wiadomo co tam dokładnie jest.

portret użytkownika cmss

Dowiesz się (usłyszysz nawet), że LK pistolecikiem sterroryzował pilotów i zmusił by lądowali, to zaspokoi Twoją - i nie tylko Twoją - potrzebę poznawczą.


Platonicznie...


he he

Jak będą na to sensowne dowody, które w całości będa się potwierdzały to oczywiście, że zaspokoi.


A od pistolecików to JarKacz jest...


A tak na marginesie, to Ciebie nie interesuje, co się faktycznie w tym samolocie wydarzyło?


pozdrowienia


W uzupełnieniu

portret użytkownika quackie

Forum spod tego drugiego linku mam otwarte praktycznie na bieżąco, jak Kontrowersje. Jestem pełen podziwu dla tamtejszych moderatorów, którzy wycinają znakomitą większość harcowników, usiłujących na podstawie danych z forum uprawdopodobnić własne, motywowane politycznie hipotezy.
Uwaga dla chętnych: przy 30 stronach wpisów przeczytanie całości zajęło mi ok. 2 h. Obecnie objętość wątku to 54 strony.


_________
Zarzucił staruszek sieć w morze. Odczekał, próbuje wyciągnąć.
Ciągnie ją i ciągnie i wyciągnąć nie może.
Aż w końcu odezwał się głos z nieba.
Powiedział "SIEĆ JEST OBECNIE NIEDOSTĘPNA".


a mnie to jeszcze interesuje

>>A tak na marginesie, to Ciebie nie interesuje, co się faktycznie w tym samolocie wydarzyło?<< 8.41 - wypadek 8.30 prezydent dzwoni do brata. Jakiej porady brat udzielił?
Kibic


nikt tego nie drąży.....

właśnie tu mogła być przyczyna, .....tragicznego zakończenia lotu....


Właśnie...

portret użytkownika solano

Kobieca intuicja tak podpowiada, Graz i mi też.


To po ile dziś powietrze?


>Autor

3

Przed chwilą czytałem te same emocje po drugiej stronie dlatego daję 3 gwiazdki - na ochłonięcie.
Coraz mocniej odnoszę wrażenie że obie strony szykują OBRONĘ przed "wściekłymi atakami" tych drugich.
Tak instynktownie to może wyjdzie z tego jakaś polityczna "dziwna" wojna pozycyjna. Każdy w hełmie, masce p-gaz, kamizelce będzie siedział w swoim bunkrze i trząsł portkami. Ale ofiar to się raczej spodziewam od uduszenia we własnej masce przeciwgazowej (jak się takiego koreczka nie odetka) i wtedy niektórzy polscy herosi polegną bohatersko w bratobójczej walce, śmiercią samobójczą - ze strachu.


PS.
Argumenty oponentów są podobne tylko nazwiska naczelników i harcowników różne.
Nie przeceniajmy tych harcowników - to tylko pajace polityczne (OBU STRON)


Bardzo dziękuję za trzy gwiazdki,

ale coś się adwersarzowi popieprzyło. Pisząc: "przed chwilą czytałem te same emocje po drugiej stronie", sugeruje drogi adwersarz, że ja reprezentuję jakaś stronę. Nie wiem dlaczego sekowanie PiS u niektórych dyskutantów oznacza, że sekujący automatycznie jest miłośnikiem PO, SLD lub że w ogóle musi kochać kogoś ze sceny politycznej. Takie podejście do mojej skromnej acz niewątpliwie zacnej osoby wraz z "schładzaniem" mnie jak uczniaka w szkole smuci mnie.


Zgadzam się natomiast z ostatnim akapiem. Wszystkie partie są w pewnym sensie jednakowe - różni je tylko liczba skurwysynów przypadająca na 1 mandat. Kto i ilu skurnali doszukuje się w każdej z parti to już inna sprawa.


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


Przeprosiny najszczersze

za "zchładzanie". Niechcący mogło wyjść troszkę protekcjonalnie.


Co do stron, to nie imputuję sympatii ani partyjności, a jedynie "wektor" emocji skierowany poprzez nazwiska, postawy i podświadomy być może subiektywizm każdego z nas.


Pozdrawiam


A tam żebym się zaraz gniewał

lub co gorsza obrażał. Żeby zrównoważyć wektor postaram się walnąć w PO, tylko - niestety - Kurak czyni to z reguły szybciej, więc mnie pozostaje najczęściej tylko przytaknąć.


Za to obiecuję, że jak nasi politycy w kampanii sobie odpuszczą i nie będą się obrzucać, to na kolanach pójdę do wiejskiego krzyża i z powrotem. Jakiem canned head!


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


...że jak Marsjanie wylądują...

:)


K'woli szczerości.

Do najbliższego wiejskiego krzyża to Ty daleko nie masz. Nieładnie. Leniuszek. lechd


Ale ofiar .... od uduszenia we własnej masce przeciwgazowej

portret użytkownika cmss

Jak im pomóc?


Platonicznie...


Kto mieczem wojuje....

portret użytkownika koninek

Niestety, ale niektórzy z PIS-u nie umieją wyciągnąć wniosków z tego, co się wcześniej działo. Sam parę dni wcześniej myślałem, że całkiem nieźle pojadą na żałobie, ale moje obserwacje mówią mi coś innego. "Normalni" ludzie wrócili już do swoich codziennych zajęć i katastrofa, to już dla nich historia, bolesna, ale historia. Oni martwią się czy jest praca, co do gara włożyć, itp. I w kontakach mówią, że żałują, popierają, a tak na serio, to mają w d..e, nie mają ochoty na kolejne wojenki i spiski kreowane przez PIS. Myślę, że z taką strategią PIS zabije się własną pięścią, PO wystarczy spokój i udawanie dobrego wujka, co to mu kultura nie pozwala się kłócić w obliczu żałoby, a w sercu ma tylko troskę o dobro kraju. Od czasu do czasu Niesiełowski i Palikot coś szczekną, ale to pewnie będzie wszystko. Chyba, że się pomyliłem :)


--------------------------------
Jeśli chcesz mieć coś, czego nigdy nie miałeś, musisz zrobić coś, czego nigdy nie robiłeś.


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.