warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Śmierć garbatym nosom

Incydent z transparentem podżegającym do zbrodni i grożący ludziom z orlimi nosami śmiercią powinien być ścigany z mocy prawa. Są na takie delikty paragrafy, kamery monitorujące stadiony, policja a w końcu sądy. Krótki proces, wyrok i przyszłych naśladowców mamy z głowy.


Na każdej rycinie przedstawiającej bacę czy juhasa można zobaczyć, że nosy mają nie wklęsłe a nawet nie proste. Trudno mi zrozumieć protest amerykańskich Żydów z jednej strony i milczenie owiec z pasterzami z drugiej. Jeżeli jednak orle nosy z Nowego Jorku poczuły się urażone, to wyobrażam sobie jaki teraz podniesie się gewałt przeciw Arabom za przemoc fizyczną wobec narodu żydowskiego. Jeżeli w naszej wsi sąsiad morduje mi dzieci, ja w odwecie wyrzynam część jego rodzinki i jakoś latami nie potrafimy zakończyć wendety, to co mnie takiego rusza, że oburzam się na Kowalskiego z odległego przysiółka za durny transparent? Jak to się dzieje, że ogrom zbrodni wokół mnie, staje się pikusiem wobec wybryku nastoletnich idiotów gdzieś tam hen daleko? A może chcę swoje wyrzuty zagłuszyć i pokazać, że inni są także źli i wredni? Odciągając uwagę od własnych niegodziwości i uciekając się do rozdmuchiwania durnowatego występku stadionowych debili – pokazujemy jak bardzo jesteśmy bezsilni i bezradni wobec rzeczywistego problemu dotykającego nas bezpośrednio. Ot skala.


Nowy Jork, Nowy Jork. Bardzo łatwo oskarżać co jakiś czas, regularnie, w odstępach, cyklicznie - o szmalcownictwo, enuncjacje i inne podłe czyny, ludzi, którym za jakąkolwiek pomoc Żydom groziła kara śmierci. O wiele trudniej było jednak wysłać z Ameryki parę dolarów dla umęczonych braci i sióstr. Ot skala.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (2 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Interesujące

spojrzenie na problem. I takie odkrywcze...


Jeżeli interesujące i odkrywcze, co świadczy o Twoim

drwiącym tonie, to pokaż mi jakiś podobny w wydźwięku artykuł w polskim tygodniku? Potrafisz szyderco taki wskazać? No, zakręć się, zalinkuj?


e_krakowski


E tam,

ja potrafię tylko szydzić. Głównie z tematu garbatych nosów, tak ostatnio kontrowersyjnie ulubionych. Na szczęście wisi mi piłka nożna. Polska i wszelaka...


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.