warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Śpioch czyli kret

„Jarosław Gowin w TVN24 stwierdził, że przyczyn katastrofy z 10 kwietnia należy szukać głębiej, niż w którejś z kancelarii (prezydenta bądź premiera). Jak mówił, leżą one w kilkunastoletnich zaniedbaniach wszystkich rządów, które nie kupiły nowych samolotów”.


Poseł Gowin całkowicie miesza skutki z przyczynami. Eksperci lotniczy wykluczyli awarię samolotu prezydenckiego w trakcie lotu. Jest raczej pewne, że samolot przy zwykłej pogodzie i normalnej widoczności wylądował by bez trudu. Jeżeli zatem przyjmiemy za prawdziwe i zgodne z rzeczywistością ekspertyzy biegłych o całkowitej sprawności samolotu w chwili wypadku – mękolenie posła Jarosława Gowina o zaniedbaniu poprzednich rządów i nie kupieniu nowych samolotów dla VIP-ów, świadczy tylko i wyłącznie o stanie jego głowy a także o prawdopodobieństwie pomieszania i poplątania wiary z rozumem.


„Chwilę później dodał: - na razie sporo wskazuje na to, że mogły być popełnione błędy również przez obsługę lotniska a poza tym stan techniczny lotniska był niski, nieprzystosowany do przyjmowania samolotów podczas takiej pogody”.


Faktycznie ten kret, umieszczony przez czarnych w sercu Platformy ma spore problemy z wysnuwaniem prawidłowych wniosków z zaistniałych zdarzeń.


Po pierwsze. Dotychczasowe ustalenia mówią, że tak wieża jak i załoga wcześniej lądującego samolotu z polską delegacją informowały pilota samolotu prezydenckiego o fatalnej pogodzie. Pracownicy wieży sugerowali wyraźnie wybranie innego lotniska do lądowania. Co może więcej zrobić zwykły pracownik wieży nawigacyjnej? Zakazać lądowania Prezydentowi obcego państwa? Gdzie był błąd załogi lotniska? W momencie poinformowania kapitana Tupolewa o dużej mgle a tym samym złej widoczności i zaproponowaniu lądowania na lotnisku zapasowym, odpowiedzialność za dalsze losy samolotu spoczęła na pierwszym pilocie samolotu prezydenckiego. Koniec kropka.


Po drugie. Jeżeli stan lotniska jest niski, to nikt przy zdrowych zmysłach nie ląduje na kartoflisku lecz wybiera odpowiednie do tego lądowisko z nowoczesną aparaturą naprowadzającą a stamtąd udaje się do miejsca docelowego. No, ale w takim przypadku trzeba byłoby wstać o 5-tej rano a jak dobrze wiemy, nasze VIP-y nie są przecież od roznoszenia mleka. Oczywiście winnego zaplanowania tej przedwyborczej, prywatnej wizyty Prezydenta w Katyniu należy szukać w kancelarii Premiera, bo to przecież Tusk do spółki z Putinem rozpisał całą rutę Kaczyńskiemu. Nieprawdaż?


4.515
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 4.5 (4 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

No to dawaj ten fragment stenogramu,w którym ruski

portret użytkownika ojciec_milicjant

,,kontroler" odmawia zgody na lądowanie i podaje kurs na lotnisko zapasowe.
Na swoim radarze rosyjski DKL widział dokładnie polskiego tupolewa poza osią pasa,a mimo to pozwolił zejść na 100 a następnie 50 metrów . To jest największy problem sowietów i naszych kabotynów ,,od wyjaśnienia " katastrofy: robił to świadomie,na rozkaz czy był ,zwyczajnei po rusku , najebany?


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Gdzie piszę o nie wyrażeniu zgody przez kontrolera na

lądowanie? Do kontrolera należało podanie pilotowi kursu na zapasowe lotnisko? Kontroler pozwolił zejść pilotowi na 50 metrów? Nie było w samolocie nawigatora? Zresztą od teraz zamykam dziób i czekam na rapaport Komisji Powypadkowej i Prokuratury Wojskowej.


e_krakowski


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.