warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Spisek przeciw bezpieczeństwu państwa. Złożona odpowiedzialność za zamach

 


 


W sumie nie miałem zamiaru zajmować głosu w sprawie katastrofy smoleńskiej do czasu opublikowania mojej książki zatytułowanej „Teoria chaosu, czyli zamach pod Smoleńskiem”. Jednak złamię to swoje postanowienie i raz jeszcze spróbuję zabrać głos w sprawie odpowiedzialności za tamtą katastrofę, czy jak wielu wierzy, zamach na prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego.
Nie przemycam niczego z materiałów przygotowywanych do publikacji. Jest to tylko „luźna” myśl na tu i teraz.


Wydaje się, że w kraju, gdzie prawie połowa obywateli ma swobodny i stały dostęp do Internetu, wszystkie hipotezy na temat katastrofy/zamachu już padły. Nie mam zamiaru polemizować z ich twórcami i również nie opieram swoich spostrzeżeń na materiałach, opiniach i (o)sądach już wygłoszonych/opublikowanych w prasie drukowanej i elektronicznej, na internetowych forach i blogach.


W państwie prawa, które odwołuje się do ustawy zasadniczej i pozostałych ustaw regulujących interesy swoich obywateli istotą działania jest ochrona i przestrzeganie prawa. Po to powołane są odpowiednie służby i instytucje z określonymi prerogatywami by strzec odpowiedniego wdrażania i realizowania procedur określonych właściwymi ustawami i przepisami.


Odwołując się do treści dwóch zdań zapisanych powyżej wytłuszczonym drukiem każda komisja śledcza, sąd, czy też trybunał byliby w stanie – w państwie prawa – określić odpowiedzialność za smoleńską tragedię i postawić konkretne zarzuty konkretnym osobom.


W mojej ocenie, osobistą odpowiedzialność za wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku ponosi premier Donald Tusk i wszyscy kierujący resortami służb bezpieczeństwa podległymi premierowi.


Za permanentne nieprzestrzeganie etykiety, łamanie prawa poprzez osłabianie wizerunku prezydenta kraju, nieustannie wystawianego na publiczne pośmiewisko, od czasu, kiedy prezydentem Polski został Lech Kaczyński, przed sądami karnymi i trybunałem powinni stanąć szefowie: BOR; ABW; AW; SKW; SWW.


To za czasów ich urzędowania przez media przelała się fala bezpodstawnej krytyki i ośmieszania najwyżej głowy w państwie. W tym przypadku nie jest istotne, czy Tuska ktoś „wkręcił”, podpuścił czy wpłynął w ten, czy inny sposób.


To, on – Donald Tusk, premier polskiego rządu, doprowadził do sytuacji, że odpowiednie służby nie reagowały właściwie do sytuacji na długo przed tragedią smoleńską jak w dniu jej nastania i po katastrofie.


Dziś, kiedy media podnoszą temat odpowiedzialności mjr Janickiego (BOR) za przygotowanie wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu, odnoszę wrażenie, że reszta brudów ma zostać zamieciona pod dywan. Nie tędy droga.


Mam nadzieję, że główni rozgrywający - szare eminencje skreślili na straty Donalda Tuska.
Mam też nadzieję, że Tuska czeka nie tylko „śmierć” polityczna, mam nadzieję, że stanie przed Trybunałem Stanu i odpowie za czas swoich rządów – za doprowadzenie do zaistnienia warunków sprzyjających do doprowadzenia sytuacji, którą można określić zamachem na prezydenta Polski.


I to tylko tyle i aż tyle.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (2 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

No i masz rację!

portret użytkownika solano

Ale to, że za błąd salowej odpowiada ordynator oddziału, za błąd młodszego referenta kierownik do spraw - to działa, ale to jest kodeks praw dla zwykłych ludzi. Tylko.


Ciekawy wpis:
http://wgadowski.salon24.pl/388194,czy-p...


Pozdrawiam, Wiktorze


To po ile dziś powietrze?


@solano

Dziękuję za komentarz i link.
Tekst rzeczywiście ciekawy oparty na prostych i logicznych pytaniach.
Pozdrawiam


Copyright © 2011 Wiktor Smol


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.