warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Szeregi zewrzeć! Władzę przejąć

A gdyby miało być nas tylko 300 - Damy radę!


Jeśli uderzyć w ten chory system, to tylko w czasie Euro 2012!
W Polsce z dnia na dzień żyje się coraz trudniej. Doskonale wiedzą to wszyscy ci, którym przyszło zderzyć się z bezduszną biurokracją reprezentującą system władzy. Tutaj trzeba powiedzieć wprost i wyraźnie, że każda władza we współczesnym świecie i obowiązującym prawie, jest władzą totalitarną.


Społeczeństwu trzeba wreszcie uświadomić fakt, że ślepa wiara w demokrację jest na wskroś patologiczna i chora  – należy do zestawu niespełnianych mrzonek.


Powszechne przekonanie,  że ten system rządzenia [demokracja] chroni obywateli przed niesprawiedliwością, korupcją i spiskami, jest stereotypem.


Wystarczy przyjrzeć się sytuacjom, w których społeczeństwo [lud, do którego rzekomo należy władza] żąda czegoś od tych, którzy otrzymali od tego społeczeństwa przyzwolenie na sprawowanie władzy: rychło okazuje się, że interes społeczeństwa jest sprzeczny z interesem władzy.


Katalog niezałatwionych spraw w tym kraju jest opasły i wydaje się, że niebawem do niego dopisane zostaną kolejne postulaty, których ten rząd nie ma najmniejszego zamiaru spełnić. Ten rząd nie działa w interesie własnego społeczeństwa, ten rząd spełnia obietnice wobec swych mocodawców, którzy udzieli Donaldowi Tuskowi i spółce potajemnego wsparcia. Oczywiście można część winy przenieść na poprzednie rządy, które niczym ślepcy podążali za dźwiękiem srebrników brzęczących w cudzych sakiewkach, ale, że skupiamy się na tu i teraz, to wychodzi wprost z matematycznych wyliczeń, że Polskę do reszty okradł rząd Donalda Tuska, że Polskę rozmontowała koalicja PO-PSL. 


siły w tym kraju, które powinni ukrócić poczucie całkowitej bezkarności rządzących. Te siły mają obowiązek działać jak najszybciej w imieniu i dobra polskich obywateli i ich Ojczyzny.


Dlatego też zwracam się z apelem, aby w ramach koalicji sił sprzymierzonych wykorzystać jedyną szansę, jaką podarował nam los. Tą szansą jest Euro 2012. Należy tę szansę wykorzystać w pełni nie oglądając się na sentymenty, nie dając się zwieść, że wystąpienia przeciw rządowi może zachwiać wizerunkiem Polski w Europie i świecie. 


To jest jedyna szansa, aby światu pokazać, że naszym krajem rządzi zgraja nieudaczników. Że ten kraj codziennie jest okradany przez  wyspecjalizowanych oszustów zatrudnionych przez tzw. rząd. Że społeczeństwo jest u kresu wytrzymałości. Że ¾ tego narodu staje nad krawędzią nędzy, zawinionej przez spółkę Donalda Tuska.


Trzeba uderzyć ze wszystkich stron naraz – jak nigdy wcześniej dziś potrzeba jest jedność i pełna mobilizacja. Flagi, transparenty i wiece: na nich listy wszystkich  przewin i skrywanych zbrodni.


Starą, fałszywą ideę trzeba zastąpić nową.


I trzeba pamiętać, że ze zdrajcami się nie pertraktuje, zdrajców trzeba rozliczyć za każdy spisany czyn, za każde przyjęcie srebrników, za popełnione zbrodnie przeciw Polsce.


Uderzenie w czasie Turnieju daje nam jedyną i niepowtarzalną szansę na spełnienie – niech świat raz jeszcze usłyszy głos Polaków, niech dowie się, że to, co tutaj miało swój początek, nie zostało dokończone i teraz w obliczu nowego zagrożenia dzieło czas ukończyć.


Podczas rozgrywek piłkarskich mistrzostw Europy, uzurpator* i (nie)legalnie działający rząd**, będą mieli związane ręce – pan Bronek nie będzie mógł wprowadzić stanu wyjątkowego. Ale nie trzeba mieć najmniejszych złudzeń, że zrobi to w każdym innym czasie w chwili, kiedy społeczeństwo będzie chciało wyrazić swój sprzeciw. 


Dlatego tę szansę, którą niejako otrzymaliśmy od losu, trzeba w pełni wykorzystać. Wierzę w mądrość Grupy Inicjatywnej.  


___________________________________________


 


*przedstawicie obecnej władzy robili wszystko, by pomniejszyć rolę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – stąd, niejako w rewanżu, taki zabieg socjotechniczny poety.


**Donald Tusk, za czasów sprawowania władzy przez PiS nawoływał do nieposłuszeństwa obywatelskiego. Brak szacunku rodzi brak szacunku. 


0
Twoja ocena: Brak
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!