warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


TEGO CHCĄ POLACY !

W godzinach porannych władzę w Polsce przejęło polskie wojsko. Od rana trwają masowe aresztowania działaczy władz państwowych i samorządowych z PO, PSL, SLD i Ruchu Palikota. Sądy polowe wydają na miejscu wyroki śmierci za zdradę stanu. Egzekucje zostały wykonane dotychczas na około 10 tyś. działaczy tych partii. Aresztowania objęły również sędziów, prokuratorów i byłych pracowników WSI, UB oraz SB oraz przedstawicieli mediów TVN i GW. Szacuje się, że do wieczora zostanie zabitych około 100 tys. zdrajców. Rozwiązane zostały wszystkie lewackie i gejowskie organizacje i gminy żydowskie. W godzinach porannych wykonano już egzekucje m. in. na Tusku, Schetynie, Dębskim, Rostowskim, Sikorskim, Pawlaku, Kalinowskim, Kłopotku, Millerze, Kaliszu, Oleksym, Cimoszewiczu, Balcerowiczu, Gronkiewicz-Waltz, Belce, Mazowieckim, Niesiołowskim, Nowaku, Palikocie, Biedroniu, Michniku, Lisie, Olejnik i wielu innych działaczy, którzy dopuścili się zdrady stanu w tym z PJN i SP, nazwiska wszystkim znane. Unia Europejska ograniczyła się jedynie do formalnych protestów bojąc się zamknięcia polskich granic i zablokowania tranzytu do Rosji. Dowództwo polskiej armii poinformowało, że majątki wszystkich aresztowanych i ich rodzin zostały w całości skonfiskowane na rzecz Skarbu Państwa. Konfiskacie podlegają również wszystkie nieruchomości, które zostały sprywatyzowane na rzecz zachodnich koncernów w wyniku zdrady stanu. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.


______________________________________________________


           Na taki wpis natrafiłem dwa dni temu czytając komentarze pod postem: „Niemiecki minister środowiska Norbert Roettgen wzywa do bojkotu Euro na Ukrainie” http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niemiecki-minister-srodowiska-Norbert-Roettgen-wzywa-do-bojkotu-Euro-na-Ukrainie,wid,14450451,wiadomosc.html


           Zadumałem się i wiem, że w obliczu przejmowania władzy przez lewicowców, nic takiego miejsca mieć nie będzie. I to jest smutne z jednej strony. A z drugiej strony, to może i lepiej – społeczeństwo/społeczeństwa nie są gotowe na tego typu rozwiązania. Do takich sytuacji trzeba mocno dorosnąć i choć dorastanie w obliczu kryzysu trwa zazwyczaj szybciej, to jednak to może jeszcze jakiś czas potrwać. Gdyby dziś doszło do takiego rozwiązania jak w przywołanym komentarzu szybko okazałoby się, że do władzy doszliby kolejni gówniarze podający się za dorosłych.


           Uważam też, że wpierw musi runąć wieża Babel, po to, by został jeden język – właściwy przekaz dla ludzi, aby wreszcie zrozumieli, że intencją Stwórcy był zapewne inny świat niż ten, który "poprawiali" tacy różni, z lokalizacją przy korytach i opasłych sejfach banków. Zatem przyjdzie nam jeszcze dość długo rodzić się bólach i mieć nadzieję na rozwiązanie we właściwym momencie, bez asysty akuszerów PRL i III RP.


0
Twoja ocena: Brak
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Scenariusze

"W godzinach porannych władzę w Polsce przejęło polskie wojsko. Od rana trwają masowe aresztowania"... ustalonych wcześniej i wprowadzonych do komputerowego systemu przetwarzania danych o opozycji - opozycjonistów. Z uwagi na głęboki humanitaryzm naszych władz, zezwolono na wybór pomiędzy zesłaniem na budowy autostrad, lub w stadionowych ośrodkach zamkniętych, a poddaniem się dobrowolnej eutanazji.
;-)


Scenariusze wyjścia z "kryzysu" pewnie zbuduje samo życie. Może być przecież i tak, i tak - i tak jak już w historii bywało, a tam scenariuszy takich mnogo - większość niestety tak jak w historii kończy się brutalną eksterminacją ludzi ekonomicznie nieuzasadnionych w danej epoce.


Na bezkrwawą rewolucję raczej trudno jest teraz liczyć - konieczna jest zmiana na nową ekonomię. Nowa ekonomia zmieni rolę państwa i rolę pracy.


Rola państwa sprowadzi się do organizmu opiekującego się obywatelem. Mało - każdy bez wyjątku członek państwa otrzymuje tzw. uposażenie minimalne, pozwalające na socjalne życie minimum. Można oczywiście zamienić je na płacę za pracę - dla chętnych i zdolnych do pracy.


Likwiduje się przy tym wszelkie znane podatki i ZUS. Wprowadza się za to jeden podatek, w odpowiednio liczonej wysokości. Jest on naliczany w sposób uzależniony od tego, jakie środki pracodawca używa do wyprodukowania produktów. I tak, gdy ktoś używa np. komputera i oprogramowania, które zastępuje powiedzmy, manualną pracę 5 ludzi w okresie miesiąca - płaci podatek 5x uposażenie minimalne. Jak ktoś używa tokarki, która zastępuje pracę 10 ludzi przez miesiąc zasuwających pilnikiem - płaci podatek 10x uposażenie minimalne.


Teraz pracodawca też to płaci - nazywa się to składkami na ZUS. tyle że te są rozkradzione.


To oznacza, że nareszcie wszelkie maszyny, urządzenia i wynalazki zaczynają tak realnie służyć ludzkości i pracować za ludzkość - ich wprowadzenie daje alternatywę zatrudnienia człowieka, lub zatrudnienia maszyny - w takim przypadku praca maszyny musi dać przynajmniej te same środki na utrzymanie tylu ludzi, ilu pracy by pozbawiła. Taki import np. z Chin - może być, ale opłacony musi być podatkiem w wysokości wielokrotności uposażenia minimalnego Polaków, których wytworzenie tych rzeczy pracy by pozbawiło.


Tymczasem, pozwolono błędnie na nieograniczony rozwój technologii, komputerów i oprogramowania - pozostawiając ludzi na marginesie, jako ekonomicznie nieuzasadnionych. A to prędzej czy później - doprowadzić musi do krwawych rewolucji. Od dobrych kilkunastu lat jestem spychany na margines społeczny poprzez kolejno wdrażane technologie, komputeryzację, i poprzez przymus ZUSu. Rozwój technologiczny nie spowodował - że mogę pracować mniej - a jedynie za mniej, lub wcale. Oczekuję wręcz krwawej rewolucji - bo nie dostrzegam innej alternatywy - i wizja ta trochę mnie przeraża.


Na taką rewolucję

Na taką rewolucję raczej nie masz co liczyć,może jedynie na jakieś zamieszki w których entuzjastycznie weźmiesz udział.Każdy inny przejaw buntu zostanie stłumiony środnami ekonomicznymi(i tu Polska przypomina pchłę w letargu)bądź za pomocą środków przymusu(choćby ONZ).Leżymy i kwiczymy a nasza władza zdaje się nie tylko nie dostrzegać że co rusz funduje jej się kolejną porcję Głupiego Jasia ale wręcz wydaje się go pożądać.Nasi politycy nie wyszli poza polityczną piaskownicę i dziecięce fantazje.Sprowadzają(zapraszają)Chińczyków nie dostrzegając 2 istotnych faktów:ich ekonomicznej jakże trudnej do okiełznania i niszczącej ekspansji i odbytych przez nich(ponoć w celu podniersienia obronności krajów Europy)manewrów wraz z armią rosyjską!Wydaje mi się iż trzeba być naprawdę ślepym by nie dostrzegać swoistego(i chyba dośc oczywistego) kontekstu.Gdy doda się do tego jeszcze stosunki Rosja Niemcy i rosyjską "pomoc" zbrojną(rakiety krótkiego zasięgu)dla Białorusi to wymowa tych faktów staje się dość jasna.A co na to nasi gieniusie?Chciałoby się zacytować J.Kobuszewskiego z filmu "Lata 20ste lata 30ste" - " Geniusz,geniusz,na co mi geniusz ja chciałem zwykłego fachowca"....
Jak zaś w tym kontekście wygląda sprawa przenosin Euro?Cóż,nie dziwię się wcale Niemcom,boć zawsze to bezpieczniej w kraju który w zasadzie "ma się w ręku"(jak nie Putin to Merkel i UE) niźli nieokiełznana do końca Ukraina.Ich obawy zapewne posiadają też kontekst historyczny.I nic dziwnego:nie od dziś wiadomo że Ukraina wzięła solidnie w dupę od Stalina za harce w czasie IIWŚ.
Jedyne co może dziwić to termin w którym ów niemiecki wniosek wypłynął.


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.