warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Uczyć się i jeszcze raz się uczyć!

Często odwołuję się do najlepiej zorganizowanego narodu w Układzie Słonecznym, by prosić i błagać, uczcie się od najlepszych, zamiast wyć z niemocy. Wystarczy najzwyklejsza Wikipedia, żeby zapoznać się z historią narodu, który z ograniczeń i upokorzeń stworzył siłę. Gdy Kościół rzymskokatolicki popełnił jedną z największych głupot, jaką było wyznaczenie dla Żydów profesji niegodnych chrześcijanina wśród, których dominował poborca podatkowy, czy inny lichwiarz, zaczęło się nieszczęście gojów. Pierwszy z brzegu przykład pokazuje, że okoliczności są usprawiedliwieniem dla słabych, mądrzy, posiadający wiedzę niemal z każdego położenia uczynią siłę. Prześladowania Żydów w całych okresach historycznych były faktem i rzecz jasna nie wynikały z tego, co Żydzi sprzedali gojom. Z jednej strony byli prześladowani, z drugiej zawsze i wszędzie gardzili nie-żydami i golili na sucho. Z tego koktajlu upokorzenia i upokarzania powstała żydowska potęga. Do stanu potęgi Żydzi nie doszli z środy na czwartek, ale zajęło im to całe wieki i to nie wszystko, bo mogliby tyrać na wielkość lata świetle i nic by nie uciułali, gdyby nie konsekwencja. Zawsze i wszędzie każdy szanujący się Żyd podzieli świat na to, co wielkie, prawe, mądre, piękne, bo żydowskie i całą resztę chłamu. Z Polakami jest odwrotnie, w dwójnasób odwrotnie, ale zanim o tym napiszę, chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że pisząc o Polakach nie popełniam tej obsranej maniery, która oddziela piszącego od opisanych. My Polacy mamy problem, my, czyli ja, ty, on, ona, ono. Uwielbiamy się skupiać nad tym co małe, brzydkie, głupie i niegodne, a najgorsze jest to, że tak widzimy własny świat i własne życie. Kompletnie antyżydowski typ mentalny i z tej przyczyny bierzemy w zadek, przez całe wieki.


Polak musi się nauczyć żydowskiego rasizmu, jeśli marzy o tym, żeby być człowiekiem wolnym, mądrym, niezniszczalnym. Polak musi podzielić świat na piękny, wielki, mądry i prawy, bo polski oraz na całą resztę chłamu. Przy takiej strategii nie stanie się cud z piątku na szabas, ale wystarczy jedno pokolenie, no może dwa, żeby uzyskać poziom narodu na najwyższym, żydowskim pułapie. Ta oszczędność czasu bierze się stąd, że dziś mamy okoliczności wybitnie sprzyjające. Kolejne reformy szkolnictwa i trendy kulturowe, masowo produkują idiotów, za 20 lat geniuszem będzie ten, który potrafi rozwiązać równanie z dwiema niewiadomymi i logicznie rozebrać zdanie. Ojcowie rewolucji doprowadzą do nieodwracalnego skretynienia dzieci rewolucji. Jako żywo błędy papieży się kłaniają, wystarczy godnie i cierpliwie przeczekać, wszystkie zniewagi i śmiechy, jakie spotykały żydowskich poborców podatkowych. Jedno pokolenie w zastanych okolicznościach w zupełności wystarczy, żeby dzieci i po nich wnuki stali się jedyną intelektualną elitą. Co dziś jest nazywane obciachem, spiskiem, paranoją, było od wieków potęgą rozumu i tej potęgi nie da się zakrzyczeć z ekranu.


Prawa fizyczne, wzory matematyczne, wiedza z wielu zakresów, kultura, tradycja, nie jest śmieszna, lewicowa, czy prawicowa, ona po prostu zawsze była i zawsze pozwala zdobyć przewagę w bezlitosnej przyrodzie. Wszystkie cywilizacje powstały na dorobku pokoleń, na tradycji, normach moralnych, wiedzy. Nawet te najbardziej prymitywne potęgi, gdzieś z azjatyckich stepów miały swoje dziedzictwo Czym się kończą próby budowania na niczym i fajnie brzmiącym w telewizji, przekonały się holenderskie masy telewizyjne i już wracają do korzeni. Nic się nie odmieni z godzinę na godzinę, żaden cud nie pomoże i wyczekiwania na palec boży. Owszem czas wolny jakoś trzeba sobie wypełniać i na gdybaniu o możliwych scenariuszach urozmaicać, ale zmieni się dopiero wtedy, gdy konsekwentnie podzielimy świat na swój i całą resztę. Świat całej reszty ma wyznaczony kierunek, ten świat będzie kretyniał w zawrotnym tempie. Nasz polski świat, oparty na normalności, na tym co sprawdzone i trwałe, co stanowiło fundamenty niejednej cywilizacji, w całym tym zgiełku idiotyzmów i niegodziwości, ma niepowtarzalną szansę wyjść na swoje. O ile zrozumiemy, że mężom w milczeniu przystoi się zbroić, a nie łkać po zaułkach cmentarnych, z upokorzenia przejdziemy do upokarzania, czyli do siły. Tak mi się banalnie filozoficznie zrobiło po wszystkich sprawozdaniach z następnych bezsilności i szarpania się ku uciesze nie mojego i mam nadzieję nie naszego świata.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (4 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Musielibyśmy przestać być Polakami

Gdybyśmy posłuchali Twoich rad, musielibyśmy wyzbyć się swojej polskiej duszy. Każdy naród ma swoje mocne i słabe strony, lecz proszę nie każ nam myśleć i postępować jak Żydzi. Nie wystarczy "mieć" najważniejsze jest "być". A my ciągle jeszcze trwamy, obici jakoś wychodzimy z kłopotów.


Człowiek pisze, Pan Bóg myśli

Człowiek pisze, Pan Bóg myśli nosi. Nie sądziłem, że z tego tekstu da się wyczytać taką konkluzję i dalej nie sądzę, aby to było możliwe.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Przeczytaj jeszcze raz

portret użytkownika macso

a potem jeszcze raz. Wszak nie o to chodzi żebyś od jutra zaczął lichwę uprawiać i macę piec.
Jeśli naszym zasadniczym celem miałoby być "bij żyda" to należy to robić konsekwentnie i wytrwale, a nie przymykać oka na ich bezeceństwo.


ten macso


No przecież, że tak

portret użytkownika taktyczny
6

Izrael, Japonia, Korea, to przecież potęgi wyrosłe na niczym w przeciągu 1-2 pokoleń. Kraik obecnie nieprawidłowo nazywany Litwa, wziął się sto parę lat temu z kilku typów, co nie potrafili ani słowa w ichnim narzeczu używanym w kilku powiatach. Dalej w historię są jeszcze większe przykłady, kiedy wola niewielkiej grupy lub nawet jednostek, tworzyła na nowo historię. Takie przykłady są w naszych własnych dziejach. O ile większe mamy prawo domagać się i szanse aby uzyskać historyczny sukces, z naszymi tradycjami i potencjałem.


Przed Litwinami wielka przyszłość - mają jaja

portret użytkownika ojciec_milicjant

postawić się moskiewskim czekistom, białoruskim kacapom, a nawet - jeśli trzeba - polskim ,,pobratymcom".
Kilka dni temu wybrał się na Litwę nowy białoruski, nowym ponoć Porsche. Z wdzięczności do nowej (biało) ruskiej władzy - wymalował sobie na masce sierpa z młotem. Ale czujni litewscy pogranicznicy pognali (biało) ruskiego ,,patriotę" nazad - do Łukaszenki.
Morał z tej historyjki: jaka byłaby reakcja polskiej Straży Granicznej na takie ,,coś"?


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


albo do Rosji, albo Prusy Wschodnie

Przyszłość Litwy zależy od tego co cichcem wykombinują Europejczycy pod brukselskim żyrandolem.
Niedawno prezydent Łotwy powiedział, że jeśli Litwa, Łotwa i Estonia wspólnie czegoś nie postanowią, to za 10 lat ich nie będzie.


Chlor


Tzw. Litwini to nie pobratymcy

portret użytkownika taktyczny

Litwini to obcy. To Polakom się wydaje, że coś nas łączy. Na tym przejechał się nawet Piłsudski, wtrzymując akcję na Kowno. To samo spotkało nas po rozpadzie sowietów i do tej pory czkawką się nam odbija. Dla Litwinów Polska i Polacy są z miejsca znienawidzeni, bardziej niż Rosja i Rosjanie. Kto miał z nimi kontakt, ten wie. To jest psychologiczna prawdiłowość - ukradli nasze ziemie, teraz próbują ukraść kawał nie swojej historii. Wykorzystują nasz odruchowy sentyment, bo wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy, że obecna tzw. Litwa nie ma nic wspólnego z Litwą historyczną. Wyginą, ale nie będzie kogo żałować.


bratanki są niżej na mapie

Prawdziwa dawna Litwa z którą warto gadać, teraz nazywa się Białoruś.
I tu leży ten pies...


Chlor


o to to

portret użytkownika macso

Grodno , Baranowicze itd


ten macso


Coś innego chciałem podrzucić do dyskusji

portret użytkownika ojciec_milicjant

że takie maleńkie państewko ma silnie zdefiniowaną tożsamość i nie ogląda się na ruskiego niedźwiedzia ani polskich, natowskich, sojuszników. Kiedy tylko jest okazja do podkreślenia bądź zamanifestowania litewskiej tożsamości i odrębności(prowadź wodzu na Kowno - ciągle żywe). Podobnie zresztą poradziły sobie dwie inne ,,pribałtyki" - Łotwa z Estonią.
Polska na ich tle, bez wnikania w imponderabilia, wygląda jak priwislanski kraj. Jak gubernia.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


opylają nas po kawałku

Rządy w Polsce sprawują ludzie sterowani z zewnątrz, i realizujący wrogie nam plany.
Nie tylko w pribałtice jest inaczej, Polska stanowi wręcz jaskrawy wyjątek w Europie, dlatego nikt nie chce z tutejszym zarządem poważnie rozmawiać.


Chlor


Cudzysłów cudzysłów

portret użytkownika ojciec_milicjant

wężykiem wężykiem - taktyczny:-)


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


No, "na starość" wg mnie

No, "na starość" wg mnie, MK zaczynasz dobrze prawić...
Bez obrazy, ale od 40 lat "moim żydożercom" próbowałem
mówić: kochani, przestańcie pierdolić, tylko uczie się,
czyli bierzcie przykłady...
Jestem już pesymistą, do tego biorąc pod uwagę obecną
"siłę mediów" - moje wnuk(i) - mają w Polsce "przejebane"...


to nie tylko Żydzi

Zauważyć pragnę jedną prawidłowość. Cecha pt.: nasze super reszta do bani, to cecha wszystkich dominujących współcześnie narodów. zresztą nie tylko współcześnie, ale ZAWSZE. tak było też kiedyś w Naszej Najaśniejszej Rezczypospolitej, dopóki nie opanowali jej różnego rodzaju agenci (głównie wpływu), którzy robią nam skutecznie wodę z mózgu.


p.s. mała uwaga do autora - lata świetlne to jednostka odległości, a nie czasu :)


kelso


Matka Kurko

portret użytkownika mik

Jestem pelen podziwu dla Twojego kunsztu dziennikarskiego. Chociaz nie powinienem, ale daje znac, ze zyje. Wszystko to robie dla przyjemnosci czytania i niezapomnienia talentu, ktory powinien cechowac bezkompromisowych, niezaleznych dziennikarzy. Dziekuje Ci za te wspaniale reportarze i ukazywanie prawdy, ktora tak konsekwentnie zakopuja ci od " wadzy".
PS. Czasami ponosza Cie nerwy, ale prosze, nie ukazuj tego, bo to pokarm dla idiotow.


mik


Nie trzeba czekać 20 lat aby zostać geniuszem.

Można nim zostać już dzisiaj. Trzeba tylko rozwiązać to równanie z dwoma niewiadomymi. A rozwiązując równanie z trzema niewiadomymi, to można nawet zostać geniuszem patentowanym.


Polak musi podzielić świat na piękny, wielki, mądry i prawy,

Piękna wizja ale do tego potrzebny jest wódz, jednostki same nie znajdą kierunku.
Polski wódz.
Pokaż go palcem.
Ja nie widzę, tym bardziej przy takim układzie sił medialnych.
I to bardzo źle wróży Polsce i Polakom.


oxygen49


wódz być może jest

portret użytkownika macso

tylko jeszcze o tym nie wie. Gdyby już dziś był znany, głowę daję że byłby to jeden z tych Skaczących Prze Płot. Ten "nasz" obudzi się w odpowiedniej chwili, kiedy naród ( z w zasadzie ta zdrowa jego część) wreszcie dopomni się o swoje.


ten macso


Taka własnie była

portret użytkownika Marek

Taka własnie była Rzeczpospolita Szlachecka. Polacy byli dumni ze swego kraju. W momencie zachłyśnięcia się zagranicą zaczęła się degradacja Polski. Jak można zbudować silne państwo jeżeli samemu nie wierzy się w jego wielkość, że zacytuję pewną znaną osobę: "Polskość to nienormalność". Skoro on tak myśli to w jaki sposób, niech mi ktoś wytłumaczy, może zbudować fundamenty pod wielkość naszej Ojczyzny. Głównym kryterium przy kolejnych wyborach powinien być stopień patriotyzmu u polityka.
USA zbudowały potęgę właśnie bazując na tym, że są najlepszym państwem pod słońcem. Każdy obywatel Stanów jest święcie o tym przekonany, nawet jeżeli psioczą na system to i tak stwierdzą że nie ma lepszego państwa na ziemi. Trzeba z nich brać przykład. Z nich i z Żydów też oczywiście czyli golić nie Polaków do gołej skóry.


czasy szlacheckie

Przez dobre 300 lat nikt się zagranicą nie zachłystywał bo nie było czym, przeciwnie, uważano że nie Polak to ktoś godny współczucia, muszący żyć w gorszym systemie.
Popsuło się dopiero pod koniec, a końcówka wyglądała podobnie jak dzisiaj: Król ruski agent i ani jednego wyższego urzędnika nie będącego na żołdzie Prus, Rosji, Austrii, lub Anglii.


Chlor


No właśnie o to mi chodzi!!!!

portret użytkownika Marek

No właśnie o to mi chodzi!!!! Jeżeli uważano, że nie Polak to ktoś godny pożałowania to tak trzymać. Żydzi właśnie tacy są i tego się uczmy.


sami to wypracowali przez wieki

Zgoda, ale przecież nasi przodkowie nie przyjęli swoich zasad od Żydów.
Mieli je w sobie od zawsze, aż do momentu gdy wszystko poszło źle.


Chlor


no proszę - i nastał dzień w

6

no proszę - i nastał dzień w którym mogę się w 100% podpisać pod Twoim tekstem .
dzień radosny ( dla mnie - oczywiście ) .
pragmatyzm - pragmatyzm .
w jednej książce wyczytałem - nie pozwól żeby zasady moralne nie pozwoliły Ci zrobić to co trzeba .
to cytacik taki .
może i infantylny , żałosny - ale według mnie trafny.


jedynie słuszna Droga - Moskwa - Pietuszki .


Zgadza się, pragmatyzm ponad

portret użytkownika zaczarowany_olowek

Zgadza się, pragmatyzm ponad wszystko. Największym pragmatykiem pośród największych Żydów był Albert Einstein. Mało kto wie, że cały ten wkład Einsteina w teorię względności polegał na plagiacie prac Lorentza i Poincare. Jego zasługą jest jedynie umiejętna synteza wiedzy swoich wybitnych kolegów po fachu, o których nawet w swoich publikacjach nie raczył wspomnieć. Einstein był niezwykle słabym matematykiem, do wykonania bardziej skomplikowanych obliczeń potrzebował pomocy kolegów matematyków. W swojej karierze wielokrotnie się skompromitował np wprowadzając do równań stałą kosmologiczną czy też kwestionując prawa mechaniki kwantowej. Jednak pragmatyzm pozwolił człowiekowi, który nigdy nie przeszedł egzaminów na prawo jazdy zdobyć sławę najwybitniejszego naukowca wszech czasów. Uczmy się od najlepszych:)


Ciekawe, kiedy będziesz produkował teksty jak poniżej :)

portret użytkownika cmss

Doprowadziło to do przedziwnej sytuacji w której istnieją dwa równoległe wszechświaty. Jeden to wszechświat formalny złożony z formułek fizyków z ich prawami natury, stałymi fizycznymi i podobnymi bzdetami.


Oraz drugi, to ten realny, naśmiewający się z durnoty fizyków i pokazujący w każdym najmniejszym nawet zjawisku jak beznadziejnie głupie są wypociny ich chorych umysłów.


Platonicznie...


jest kilka teorii - albo i

jest kilka teorii - albo i więcej - powiedzmy N .
np. teoria mówiąca że cały wszechświat zbudowany jest z jednej cząsteczki pojawiającej się w różnym , czasie i to ona tworzy to wszystko co widzimy tak pokrótce.
moja teoria to teoria " niezaczętości " .
skoro w górę jest nieskończone to dlaczego skończone miało by być w dół ?
trochę to nie na temat ale jakoś tak mi się napisało - przepraszam.
nie ma początku i nie ma końca .


jedynie słuszna Droga - Moskwa - Pietuszki .


albo w bok?

portret użytkownika cmss

http://chomikuj.pl/KKKiki/Audiobooki/Roman-Wilhelmi+Moskwa-Pietuszki+(Mp3+Skany)


Platonicznie...


teoria ta została

teoria ta została sformułowana na ostatnim przystanku przed Pietuszkami - gdy ukazało się dno - więc koniec .
i pytanie - jak to koniec ?? - dlaczego koniec ?? - ( i konkluzja ) nie ! - nie ma końca.


jedynie słuszna Droga - Moskwa - Pietuszki .


Taylor Wilson: Zbudowałem reaktor fuzyjny

portret użytkownika cmss

Ale ja słyszałem piekny tekst:

Einstein był największym XIX wiecznym fizykiem. Bo spinał XIX fizykę w piękną teorię, na kwantach ni w ząb się nie znał.


Jestem dumny z tego, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem.


wyznaczenie dla Żydów profesji niegodnych chrześcijanina

portret użytkownika cmss

Ciekawe ile ich kosztowało
a) - wyznaczenie
b) - niegodnych


Platonicznie...


podrzędne fuchy

To może dziwne, ale faktycznie kiedyś za zawody podrzędne uważano zawody wolne, czyli nie wymagające żadnych kwalifikacji ani przynależności cechowej.
Takie jak: bankier, lekarz i prawnik.


Chlor


John Cowperthwaite był mistrzem prostoty

portret użytkownika cmss

Po przybyciu na miejsce zorientował się, że i bez niego gospodarka radzi sobie zupełnie nieźle.


W 1961 r. w trakcie debaty budżetowej wypowiedział pamiętne słowa, które należałoby wygrawerować nad portalem gmachu każdego zgromadzenia ustawodawczego, a jeszcze lepiej, wytatuować na twarzach legislatorów:
(…) Na dłuższą metę w gospodarce wolnorynkowej suma decyzji indywidualnych przedsiębiorców, którzy kierują się swym prywatnym osądem, wyrządza mniejsze szkody, niż scentralizowane podejmowanie decyzji przez rząd, nawet jeśli owe indywidualne decyzje przedsiębiorców często są błędne; pewne również jest to, że owym szkodom można przeciwdziałać szybciej.


Tatuowanie fajne ale ja sugeruje, na początek, 100 batów, publicznie, w słabiznę.


Rząd musi włożyd spory wysiłek w ukształtowanie systemu, w którym władza pozostawia ludzi samych sobie.
Administracja kolonialna stworzyła w Hongkongu system sądowniczy, prawo handlowe, cywilne i do pewnego stopnia zabezpieczyła także obronę podległego jej terytorium (choć Chińska Czerwona Armia Ludowo-Wyzwoleńcza, gdyby tylko chciała, w każdej chwili mogła przekroczyć granicę), stworzyła efektywną policję (przestępczość w Hongkongu jest niższa niż w Japonii), a jej urzędnicy byli skuteczni i nieskorumpowani, choć nie aż do tego stopnia, aby nie przymknąć oka na nielegalnego imigranta albo ulicznego sprzedawcę handlującego bez stosownego zezwolenia.
Brytyjczycy zbudowali również drogi i szkoły. Dzieciaki chodziły do szkoły, bo dobrze wiedziały, że w przeciwnym razie skończą na ulicy.


Platonicznie...


Collusion dla Mozilli do zainstalowania

portret użytkownika cmss

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox...


Dlaczego:
http://www.ted.com/talks/lang/pl/gary_ko...
Jak na razie, 9 stron mnie śledzi.


Zaskakująca ciekawostka:
http://www.ted.com/talks/lang/pl/nathan_...


Platonicznie...


Ciekawe, czy ktoś "na nas gra" YES, WE CAN

portret użytkownika cmss

Malte Spitz: Twój operator telefoniczny patrzy
http://www.ted.com/talks/lang/pl/malte_s...


Platonicznie...


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.