warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Wewnętrzna instrukcja TVN robi wrażenie, ale nie tam gdzie się wydaje

Hitem weekendu okazał się mail wewnętrzny TVN opublikowany przez Witolda Gadowskiego, który można przeczytać między innymi tutaj: http://wgadowski.salon24.pl/443053,przeb... Zapoznałem się z ta instrukcją i sam nie wiem jak mam się zachować. Zawsze staram się pisać tak, żeby tekst był samodzielnym stanowiskiem autora, ale teraz muszę odesłać do odnośnika, bo obawiam się, że bez męczarni związanych z odczytaniem wytycznych TVN będzie trudno przyznać lub odmówić racji jakiemukolwiek dekodowaniu kryptogramu. Nie powiem, że polecam, ale z ciężkim sercem odsyłam do źródłowego grypsu, dopiero po takim wstępie będzie można skonfrontować tak zwaną rzeczywistość. Przeczytałem cały mail i już na wstępie zupełnie nie zgadzam się z Witoldem Gadowskim, którego nie tylko cenię, ale nierzadko zazdroszczę lekkości w posługiwaniu się klawiaturą. Ta instrukcja nie jest tragedią samą w sobie, lecz rozmową anioła z belzebubem. Część punktów nie zawiera niczego czym należałoby się martwić, ba, jak się dobrze wczytać to tam jest przedstawiony niemal medialny raj na ziemi. Domyślam się co poruszyło Gadowskiego i wielu Czytelników, dlatego nie czepiam się emocjonalnego tonu, ponieważ sam przy nieco mniejszym dystansie łatwo bym się na ten sam lep złapał. Zapisy dotyczące lojalności wobec TVN najpewniej tworzą wrażenie, że oto mamy do czynienia z sektą, tylko jeśli sobie zamienimy TVN na… przepraszam, że tak z grubej rury, ale to ważne, żeby pokazać sedno, no więc jeśli zamienimy TVN na AK, wówczas pozostałe punkty nie będą niczym zdrożnym. Każda firma, instytucja i organizacja ma pełne prawo, a moim zdaniem obowiązek zbudować dekalog na własny użytek, którego należy się trzymać. Do TVN nie można mieć pretensji, że domaga się od swoich pracowników lojalności, dbania o wizerunek firmy i unikania tego idiotycznego rozdwojenia jaźni jakim się popisuje licencjonowany dziennikarz z Bielawy, niejaki Kuźniar, który na blogu jest Jarkiem i nie ma nic wspólnego z TVN.


Wymądrzałem się przez cały akapit, tymczasem jak się czyta tekst pana Adama Pieczyńskiego, to chciał nie chciał zęby zgrzytają. Zgadza się, zgrzytają jak cholera, aż się szkliwo sypie tyle, że mnie się zęby połamały w całkiem innym miejscu niż pierwszy rzut oka podpowiada. Siekacze straciłem na wrażeniach estetycznych, gdybym napisał coś takiego w stylu „wicie rozumicie”, wolałbym się zagrzebać pod ziemię i poprosić by ktoś na wierzchu posypał mnie wapnem. Ten Pieczyński, czy jak mu tam, jest szychą w TVN i smaruje biuletyn na poziomie aktywisty ZMP. Towarzysz szmaciak posługuje się podobnymi „opisami przyrody”, jakie są zwarte w słowie od autora, bo te 10 punktów to najpewniej instrukcja zerżnięta z BBC albo innego „standardu”. Trzonowce posypały mi się przy skojarzeniu instruktora z instruowanymi i muszę powiedzieć, że nawet taki chłopek roztropek jak Kuźniar wypada przy Pieczyńskim jak Sokrates przy głupim Jasiu. Zębów mądrości nie naruszyłem, ale ujawniona sensacja pokazuje, że wszystkie domysły dotyczące funkcjonowania placówki potwierdzają się z pełną gamą podejrzeń. Widać, że tam im wyżej tym głupiej, selekcja negatywna króluje między redakcjami i w koleżeńskich grupach wzajemnej adoracji. Gdy pozbierać śmieszności w jedną całość odsłania się marność nędzą popędzana, w końcu ten mail na pewno nie jest najbardziej żenującą rzeczą jakie się przydarzają redaktorom od tych biegających po wypadkach na A4 i powodziach, przez Kuźniara, aż po Durczoka. Ich wszystkich dzień w dzień Walter miesza z nieporównywalnie większym gównem, od tego pisemka pod tytułem: „Myjcie ząbki, ustępujcie miejsca starszym, trzymajcie rączki na kołdrze”, a oni zwieszają łby na zapleczu, by potem przed kamerą udawać kozaków. Jeśli coś ma robić wrażenie, to tylko i aż ten obraz nędzy z rozpaczą. Banał powielany po stokroć, potwierdza się w treści i formie grypsu, napisanego przez osobnika, który nie grzeszy intelektem, polotem i poczuciem smaku, za to w wierności, mierności i zaangażowaniu pewnie niewielu ma sobie równych, chociaż starają się prawie wszyscy.


5.01
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5 (2 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Wygląda na to, że tylko Michnik ma u nas prawa obywatelskie

W sprawie Dody i nie tylko, jego dziennikarze krzyczą że wolność słowa ma być nieograniczona. Nie dotyczy pisania o Michniku - tu obowiązuje tylko wersja przygotowana przez MEN.


Może by zorganizować w tej sprawie panel dyskusyjny dziennikarzy? Chyba że to też grozi pozwem.


Jestem dumny z tego, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem.


prof. Środa bardzo chętnie podjęła dyskusję na temat

Polska multi-kulti albo żadna. http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,12362...


Oczywiście z pozycji autorytetu, przygniatając oponentów swoimi argumentami, nie znajdując miejsca na dyskusję o Polsce innej, niż ona to widzi. Może w końcu dojdzie do dyskusji "jaka Polska i czy chcemy multi-kulti".


Jestem dumny z tego, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem.


Przy pani prof. dr hab. Magdalenie Środzie

portret użytkownika cmss

Arystoteles to nieobrzezany neptek.


Platonicznie...


Jaka piękna para. A gdzie jest pani de domo Rojer?

portret użytkownika ojciec_milicjant

Sowieci ogłosili konkurs na obraz olejny ,,Lenin w Poroninie". Artyści - malarze nie zawiedli. Namalowali setki obrazów z wodzem rewolucji na tle Tatr. Tylko jeden się wyłamał i namalował parę na kocyku, i do tego nago.
Szczerze zainteresowana komisja przepytuje autora: kto to jest ten pan?
- Feliks Dzierżyński
- A kto zacz ta pani?
- Nadieżda Krupska
-A gdzie towarzysz Lenin?
- W Poroninie


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Urocze rumieńce

portret użytkownika taktyczny

Rezydent właśnie zabawiał teoretyka feminizmu bajerą o kaszalotach, kiedy Dupa Naczelna zaproponował wspólną fotkę.
Przy okazji. Ksiądz, pan, chłop, żyd to słowa, które niegdyś miały po polsku znaczenie wprost. Porządkowały świat, a nie były tytulaturą ani epitetami. Pytanie, ile znasz pań z towarzycha?


Bo w jedności leży siła Byle tylko jedna była Jedna świnia,

portret użytkownika cmss

jedna krowa Jedna dupa, jedna głowa
.


Platonicznie...


struktura partyjno wojskowa

Rozśmieszył mnie ten "Departament Informacji". Zapewne zawiera "Pion Propagandy", a w nim "Komórkę ds Internetu".


Chlor


Matko Kurko

Chodzi mi po głowie taki temat, ale ja tak pisać nie umiem, a Ty byś pewnie to zjawisko jednym palcem opisał. Nikt chyba jeszcze nie zauważył, że spośród rzesz młodych wykształconych itd. posiadających małe dzieci, nikt synom nie nadaje popularnego imienia Donald. Czyżby się bali, że się później synek będzie wstydził brzemienia? Dziwne, zważywszy ile osób do tej pory dumnie nosi imię Włodzimierz, na cześć innego wielkiego wodza. A gdzie małe Donki? Napiszesz kiedyś coś o tym? Plizzz. Pozdrawiam, Iza


Niesmak to chyba właściwe słowo.

4.02

Niesmak i totalna żenada(oczywiście po lekturze owej instrukcji).Pomijam już walory estetyczne,jednak co do jednego muszę się jednak wypowiedzić.NIe ulega oczywiście wątpliwości iż"goździu"jest idiota,za to forma przypomina czasy pt"milicjant zawsze na służbie"i nasuwa oczywiste skojarzenia co do wydawaloby się" rodowodu " autora zaleceń.Istnieje jeszcze jedna powiązana z tym kwestia,i ta przyznam niepokoi mnie o wiele bardziej.Owe"10 przykazań"pomijając ich głupotę nadaje całej sprawie dziennikarstwa TVN oczywisty wymiar.Gdy już odsączymy idiotyzm pozostaje inny składnik:bezczelność.Trudno uznać iż "goździu"od przykazań nie miał świadomości iż mogą one"wyciec",a skoro tak to zachodzi inny,i już nieco niepokojący przypadek;a więc sytuacja w której idiota może być bezczelny wiedząc iż jest chroniony.I tu owe ukierunkowujące 10 zaczyna brzmieć jako kolejny dopasowywany klocek w z góry zaplanowanej i konsekwentnie realizowanej wizji.Być może jednak demonizuję,jednak wydaje się że to nie pierwszy z całej gamy już powstałych"klocków".


Mam wrażenie, że nie pierwszy

Mam wrażenie, że nie pierwszy raz piszesz i mało przy tym co piszesz myślisz. Cytat. "Owe"10 przykazań"pomijając ich głupotę nadaje całej sprawie dziennikarstwa TVN oczywisty wymiar.". Wyjaśnij mi, na czym polega głupota wybranych punktów, tylko mam prośbę, wyślij się nieco bardziej, niż przy "analizie" polskiej historii.


1. Pamiętaj, że w serwisach społecznościowych nie przestajesz reprezentować Stacji.


2. Publikując treści w internecie, również na "swoim" profilu nadal jesteś dziennikarzem.


3. Przestrzegaj standardów dziennikarskich, zwłaszcza zasady bezstronnności.


4. Nie publikuj w Sieci informacji lub opinii, którymi nie podzieliłbyś się na antenie.


8. Weź pod uwagę, że wszystko, co jest zamieszczone w Sieci, może stać się publiczne.


9. Miej świadomość, że wszystko, co umieścisz w serwisach społecznościowych, zostanie tam na stałe.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Nie rozumiem w czym widzisz problem.

Już sama wymowa owych przytoczonych przez Ciebie punktów w zdawałoby się demokratycznym świetle jest jak dla mnie esencją głupoty i przypomina instrukcję dwanego funkcjonariusza MO który mimo że PO służbie,jest nadal na służbie.Niech będzie że jestem przewrażliwiony,ale dla mnie pkt1 i 3 stoją ze sobą w oczywistej sprzeczności,reszta to łopata która tylko pogłębia ów dół i sprawia że każdy o choćby przeciętej inteligiencji da sobie spokój z rewelacjami nie tylko TVN jako stacji ale i pojedyńczymi jej dziennikarzami przynajmniej odnosząc się z nieufnością.


Problem widzę w tym, że nie

Problem widzę w tym, że nie pierwszy raz nie potrafisz powiedzieć nic konkretnego, ale piszesz jakimiś ogólnikami, które kompletnie nic nie wnoszą, a do tego "styl" prowadzenia dyskusji jest klasycznym, "coś wam mądrego powiem". Czy to historia Polski, czy regulamin TVN, ciągle pieprzysz na to samo sentencjonalne kopyto: ziemia jest okrągła, a bramki są dwie. "Stoi w oczywistej sprzeczności", "wymowa w demokratycznym świetle"? Co to ku..a za styl? Ostatni raz coś takiego słyszałem w PKF z lat 60-tych. Jaki sens jest w zabieraniu głosu, kiedy się nic nie ma do powiedzernia? Staram się szanować swój czas i czas bliźniego, bo to pieniądz i szkoda życia, dlatego oczekuję, tego samego szacunku w drugą stronę. Moje tezy znasz i albo przedstawiasz kontrargumenty wskazujące błędy, ale w taki sposób, że da się do kontrargumentów odnieść albo nie zawracasz dupy. Przecież to nie jest wygórowane oczekiwanie, a z "argumentami" w gatunku "Stoi w oczywistej sprzeczności", "wymowa w demokratycznym świetle", to sobie można podyskutować, wymieniając opisy na GG, bo to jakieś maksymy dla gówniarzy, a nie rozmowa dorosłych ludzi.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.