warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Wiersz, rysunek, ballada, film i poemat o Józefie Bąku

Czy ja coś przeoczyłem? Czy może jednak nic śmiesznego po mediach się nie przetoczyło. Gdy się tak wspomni złoty wiek humoru obserwowany przez szkło kontaktowe, to śmieszności nie było końca. Poseł „melex”? Ktoś ma wątpliwości o kogo może chodzić? Poseł Włoszczowa lub Edgar? Poseł „waserwanna” i tak dalej i wcale niekoniecznie poseł. Weźmy na przykład takiego, czy ja wiem, no niech będzie absolwent szkoły muzycznej Wolwowicz, ewentualnie tenisistka smoleńska Radwańska. Wszystko same śmiechy popędzane jajami. A gdzie jest proszę ja kogo i Szanownego Państwa niejaki Józef Bąk? Gdzieś się pałęta między serwerami darmowymi i tymi za parę złotych, a do tak zwanego języka obiegowego nie przeszedł. Boję się zapytać jaki powód, jaki zbieg okoliczności zaistniał, że się nie przyjęło? Józef Bąk wydaje się nie tyle szkłem, co idealną ogniskową, skupia samym sobą całą optymistyczną fajność i radosne patrzenie w przyszłość. Grzech Józefa Bąka zaniedbać, ale marnotrawstwo zachodzi i nic nie wskazuje, żeby miało się ku śmieszności w głównym nurcie. Tak jakoś nie do końca jasno się wyrażam? Dobrze, niech stanie się jasność. Jakiś czas temu cała Polska rozprawiała na temat pewnej Moniki, która uciekła z Cyganem. Film o tej sensacji nakręcono, czego dziś główna bohaterka za Boga nie przypominająca tej laski, która grała „uprowadzenie” z Cyganem, nie chciałaby pamiętać. Manna z Materną zatrudniono, Seweryn Krajewski grał za Cygana na gitarze, tak było śmiesznie. Józef Bąk jest klasyką komediowego gatunku, ale jakoś nie ma chętnych do pisania scenariusza, chociaż Stanisław Tym przecież żyje i otacza się Jandą. Nie on jeden zresztą żyje i nie on jeden się otacza. Artur Andrus nie napisał wiersza, Daukszewicz nie skomponował ballady, Mleczko nie namalował Józefa.


Zawsze można się mnie czepiać i pytać, czy aby nie przesadzam, czy coś mi się proporcje nie zachwiały, ale na takie pytanie mam gotową odpowiedź. Mnie się zachwiało, mnie się poprzestawiało? To ja kręciłem szkła i filmy, to ja robiłem reportaże, to mnie się chciało trzymać w napięciu widza? Nie przypominam sobie, ani woli, ani możliwości. Dziś, owszem, piszę sobie o Józefie Bąku, tylko nikt mi dotacji do pisania nie dołoży, Pani Janda nie zagra głównej roli, Pan Tym nie pomoże pisać dialogów, co najwyżej Kukiz skomponuje muzykę, ale nikt tego nie wyda. Proszę jak kogo i Szanownego Państwa, tak się właśnie robi człowieka, tak się zrobiło Kerna, dopiero potem się okazało, że TW Piwowski go zrobił. Tak się zrobiło Janowskiego, Gruszkę i w ostatniej chwili Wałęsa obiecał być bardziej grzeczny niż Tymiński bezczelny. Melexa chyba nikt nie nagrał poza wątłą kamerą monitoringu, „zespół przeciążeniowy goleni prawej” wprawdzie ktoś tam pokazał jak już się nie dało przemilczeć, ale jakoś tak pokazywał, że „oj tam, oj tam”. Pierwszy poważny przełom nastąpi w chwili gdy o Józefie Bąku będą śpiewać ballady, ale nie gdzieś po darmowych serwerach, tylko w publicznych, misyjnych kanałach. Zaczną się jakieś zmiany, jak tylko Tym zaprosi Jandę do robienia jaj z poprzedniej zmiany. Będzie się działo gdy Kasia Tusk ucieknie z Cyganem. Państwo wyczuwacie o co chodzi? Państwo rozumiecie, co usiłuję powiedzieć? Póki śmiechem przepuszczonym przez szkło Józef Bąk nie będzie wyglądał jak w beczce śmiechu, to się nie ma co łudzić, że wajcha zmienia pozycję, ale z drugiej strony nie panikowałbym. Mnie się zdaje, że scenarzyści rwą się do gotowych scenariuszy, pisarze do piór, karykaturzyści do flamastrów, jedynie producenci jeszcze niewiedzą w co zainwestować. Zobaczymy Józefa Baka w głównej roli, to się wkrótce zacznie. Gdy podadzą chwyty na gitarę do „Ballady o Józku” rozpocznie się festiwal. Namalują fresk w GW na rozkładówce ze świętym Józefem, będzie znak, że się zaczęło. Póki co czekamy, ale czuję w kościach, że długo czekać nie będziemy, takiego materiału nie jednemu żal marnować, wszyscy czekają na sygnał od producentów.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (3 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Leci Józek na pierwszej stronie Gazety

portret użytkownika ojciec_milicjant

i wstępniaka jest głównym bohaterem. W centrali i w gdańskiej ekspozyturze. W tej oststniej to nawet wypisują: Józek - czujemy się oszukani. A obok fotki pałacu bursztynowo-złotego Jóźkowego promotora. I nawet adres podali - żeby sobie każdy frajer mógł przyjść i pomacać swoje ,,zainwestowane" pieniądze.
Ale nic z tego, absolutnie nic nie wynika. Publika czyli ,,społeczeństwo obywatelskie" jest urobione. Skutecznie.
Tak skutecznie, że gdyby się okazało, że Plichta jest figurantem Tuska, to ,,nic się nie stało". Polacy nic się nie stało.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


A Stefan ogłosi że Michał T. jest sam sobie winien.

żartuję.


Tak naprawdę z tego co przeczytaliśmy, wyłania się taki obraz że jest ofiarą systemu. W gazecie niszczyli pracowników, więc musiał odejść w atmosferze mobbingu i czyszczycieli. Poszedł pracować do portów, ale tam dostał tylko 3 tysięcy a szef polecił mu żeby dorabiał sobie po godzinach u konkurencji za 2 razy większe pieniądze. Oczywiście dorabianie u konkurencji nie polega na tym, że się sprząta podłogi, tylko korzysta z wiedzy


Jestem dumny z tego, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem.


Najwiecej medali

portret użytkownika mik

zdobyli polscy dziennikarze! Nie bylo istotne, czy sportowiec zdobedzie medal, czy nie. Liczyl sie tylko przekaz od jakiegos debila, ktory niczym kleszcz podpinal sie pod olimpijczyka i krzyczal. Pozniej bylo tylko rozczarowanie, ale juz bez udzialu dziennikarzyny, ktory chcial tylko ukazac, ze istnieje, co natychmiast zauwazono. Natomiast nie zauwazono, ze to debil. Kroczac dalej tym tropem, pomimo wielu publkacji sluzacych za wzor, nie sposob jest niezauwazyc, ze Polacy bardziej sie interesuja tym, kto puscil BAKA z klesem, niz tym co nalezy uczynic, zeby ten KRAJ stal sie blizszy normalnosci. Pisze o tym wszystkim w skali porownan, ktore dziela Polske od innych krajow. Z ogromnym zalem czytam wszelkie przekazy tak zwanej poloni, ktora pomimo wielu lat obcowania z innym narodem, potrafi tylko dostrzec tego przyslowiowego kleksa. Moze byc inaczej, lepiej, ale do tego potrzebne sa checi i zorganizowana dzialalnosc. Lecz i w tym tkwi problem, bo jak sie zorganizowac, gdy lemingi awansuja i tyranem przebijaja droge dla swoich pobratymcow. Polonia moze duzo zdzialac, ale kto reprezentuje te polonie, nie jest zagadka. Badzmy szczerzy. To juz koniec jakiegos ladu, porzadku, ktory cechuje kazdy kraj o szanujacej sie reputacji. Polska zostala zmiazdzona przez idiotow z PO. Tego juz sie nie da odwrocic, a zeby naprawic, potrzebne sa skolidowane sily, nie wykluczam PRLgo przymusu. Nie wiem i nie chce prognozowac dominacji PiSu, ktora by zapewnila mu dalsze przywodctwo, ale zbior faktow ze szpitali, polityki, sprawiedliwosci etc, nie pozostawia mi zadnej nadzieji, ze Polska sie odrodzi z tych ruin i zgliszcz po rzadach PO. Probowalem wiele razy dyskutowac z LEMINGAMI, ktorzy bedac wiele lat poza krajem, powinni dostrzec roznice, ale gdzie tam, leming zawsze znajdzie usprawiedliwienie dla swojego plytkiego rozumowania spraw. Wielokrotnie wspominajac o ekshibicjonizmie polskim, moge tylko pochwalic Piekne, ale juz bezuzyteczne 4 stadiony, nie piec, jak to zauwazyla ministra od sporu. To jest przyklad tego ekshibicjonizmu polskiego. Ten temat stal by sie zastraszajacy, gdyby trzeba bylo ukazac wiecej przykladow, ktore niestety sa i blyszcza ta polska glupota, bo w kontekscie to tak wyglada pomimo ze o tym decydowalo paru debili z PO. Nie chce juz wiecej zanudzac, pozostalo mi tylko profitowac z wlasnego zycia i z zainteresowaniem bede obserwowal dalsze losy MK. Chcialo by sie zaklac, ale te przyjemnosc pozostawiam w szczegolnosci LEMINGOM.


mik


Otóż dzieło o Bąku już powstało i to dość dawno.

portret użytkownika Chant Gregorian

"Z Borkowskich łąk, nadleciał bąk.Z poniedziałku na wtorek, usiadł mi na worek, aż żem się zląkł."


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.