warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Wojna dwóch róż.

W historii Anglii był taki okres, w którym ich szlachta wyrzynała się, a jedynym widocznym wyznacznikiem dzielących ich różnic był kolor róży w klapie. Gdyby w ta imprezę nie wkroczył król, to pewnie szlachetnie urodzenie wyniszczyli by się do ostatniego.
Jakie to praktyczne rozwiązanie, jak się chce pozbyć próżniaczej klasy. Francuzi musieli w swojej rewolucji uruchamiać gilotyny, by osiągnąć ten sam efekt.
Czy można któreś z powyższych rozwiązań zastosować u nas?
Jedno jest pewne, mamy dosyć tych próżniaków, krzykaczy i pieniaczy spalających swoja energię na budowaniu planów jak by tu przeciwnikowi dopierdolić. I na nic więcej ich nie stać, żadnego pomysłu, żadnej wizji i śladu troski o nasz interes narodowy.
Te nasze różyczki pisowskie i peowskie weszły w stadium, że tylko całkowite zniszczenie jednej ze stron konfliktu, może sam konflikt zażegnać. Rządzi PO to PiS jest nie tyle w opozycji co w destrukcji. Będzie rządzić PiS, rolę destruktora przejmie PO. Już kiedyś w tej roli występował. Im o nic innego nie chodzi, tylko jak zniszczyć drugiego i trwa to od dawna. A nad tym tumiwisizmem klasy próżniaczej unosi się hasło naczelne „ muszę nadal być na szczytach” I temu hasłowi podporządkuje swoje działanie. Nie ma nic ważniejszego, a nawet wszystko jest nieważne, byle kasa nadal płynęła i sodówka znalazła pożywkę.
Mogą sobie na to pozwolić, bo Polacy nie maja na nich bata i ciągle dają się zapędzić w plebiscyty partyjne zwane wyborami. Jakiś uprzejmy wybraniec dodaje „ młodej demokracji”. Zabawne te dawne młodziki, już się posunęli z wiekiem i z młodością nie maja nic wspólnego, ale czuja sie młodo i jak kiedyś brną w nieróbstwie i głupocie. Wnuczka po skończeniu szkoły podstawowe znała i to biegle 2 języki zachodznie. A nasi, od 20 lat jeżdżą na zachód, sprawuja wazne funkcje państwowe i jakoś nie są w stanie nauczyć się paru grzecznościowych wyrazów w obcym języku. Taki polski polityk z językiem migowym. Lenia nikt nie zawstydzi ani nikt nie zmusi do wysiłku. Leń może co najwyżej poradzić naukę języków, jak kaczor Ziobrze.
Wydaje się, że mamy dobrą sytuacje, bo przypomina angielska wojnę róż. Niech się wyrzynają, byle skutecznie. Ważne jest, by ta walka odbyła się bez udziału społeczeństwa. Mamy ważniejsze problemy i nie możemy sobie pozwolić na wciągnięcie się w ich idiotyczne wojenki.
Ci nasi Zbawiciele ( czytaj przywódcy partyjni ) prowadzą nas na Golgotę, tylko że to MY NIESIEMY KRZYŻ, MY BĘDZIEMY UKRZYZOWANI A ONI SIĘ TYLKO BĘDĄ POCHYLAĆ NAD NASZĄ DOLA I SZCZUĆ NAS NA SIEBIE.
Damy się, czy znajdziemy na nich sposób.
Możemy jako społeczeństwo napuszczać ich na siebie, na wzór Anglików, Możemy poszukać Robespierre, który nas wyręczy. Coś się musi wydarzyć bo ludzie maja dosyć.
Nie bądźmy naiwni. Jeżeli wybory wygra PiS i z próżnego nic nie naleje, a jego elektorat to co najmniej niedożywieni, oczekujący na wsparcie, to mamy odwrócenie sytuacji i to PO będzie siłą napędowa awantur. Tylko nam się nic nie zmieni, bo chleba od krzyków i wyzwisk nie przybywa, nawet w tak otumanionym kraju jak Polska.
Czy Polacy wyciągną wnioski, czy nadal będę się pasjonować pseudo polityką i pseudo politykami?
Polacy wymyślili kiedyś takie hasło „telewizja kłamie”. Proponuje na dzisiaj stosować hasło „telewizja podżega” i nie dać się podpuszczać tym, którzy z tego podpuszczania żyją.
Może nam się uda być ponad tą głupotą.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (3 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

środek jest pusty

PO i PiS to nie są tożsame grupy pokłócone tylko o dostęp do żłoba, czy o jakieś detale estetyczne.
Z jednej strony mamy rząd o charakterze mieszanym, przestępczo-agenturalnym, który cholera wie dla kogo pracuje, a z drugiej Kaczyńskiego, chcącego obalenia władzy, co wydaje się dobrym pomysłem na początek.
Dlatego trzymanie się akurat dokładnie po środku, w równej odległości od obydwu nie jest trafne, lepiej kibicować rozpierdusze dającej jakieś szanse przyszłej normalności.


Chlor


Tytuł mnie zniesmaczył i

Tytuł mnie zniesmaczył i znudził, bo ta symetria na siłę jest fatalnym efekciarstwem. Z treścią zdecydowanie się zgadzam, podzielając obawy.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Bez pieprznięcia nic sie nie zmieni, i z tym sie zgadzam.

A jak pieprznie to co?. PO Odchodzi, przychodzi JK. Juz rządził. Tak, że został pogoniony, bo poza intrygami nic nie miał do zaproponowania. Zostaje po wstrząsie PO. Czyli dalej marazm na zielonej wyspie. Inne siły ? A jakie?. Ulica? To chyba najgorsze co nas mogłoby spotkać. Pokaże sie wataha glodnych karierowiczów, którzy nie chcąc będe MUSIELI rządzic i nie dadzą sobie wydrzeć władzy. A jak to dowiodło doświadczenie na ulicach wybitne jednostki nie leżą a krzykaczy bez liku. Dosyć szczególny pat, gdy wszyscy juz rządzili, przywódcy partyjni chocby nie widomo ile wyborów przegrali dalej kieruja partiami. W gruncie rzeczy juz nie mamy wyborów, nawet tych gorszych.


Poza mną jest tu chyba ze

Poza mną jest tu chyba ze trzech, nie anonimowych, dlatego pozwolę sobie na intymność. Dla mnie największym szokiem jest Pani Lukrecja, która była i jest na Portalu ładny kawałek czasu, nie powiem ile, bo kobiecie stażu się nie wypomina. Pani Lukrecja jest w połowie drogi, którą sam przeszedłem, a ponieważ jest Osobą, która mogłaby być moją mamą, fascynuje mnie tym bardziej. "Się mówi" o zmianie o poglądów, tymczasem Pani Lukrecja przepięknie uwalnia umysł, potrafi ocenić rzeczywistość wbrew emocjom, co w przypadku kobiety jest podwójnie trudne. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz poczułem, że robię coś z sensem i poczułem to z taką siłą, jak po komentarzu Pani Lukrecji. Ona potrafiła napisać porządkującą rzecz, bez żadnej miłości do Kaczora i nienawiści do Tuska, że lata 2005 - 2007 zarówno w decyzjach jak i w polityce gospodarczej nie były "takie złe", w porównaniu z tym co się dzieje dziś. Niby niewiele, ale dla mnie sedno.
Gilowska:


1) obniżka stawek od podatków dochodowych.
2) obniżka składki rentowej.
3) nadwyżka budżetowa i bodaj 30 miliardów długu publicznego - pryszcz.
4) interwencje na rynku paliw.
5) Skrzypek nie pozwala dotknąć rezerw NBP.


Rostowski:


1) Podniesienie Vat.
2) Likwidacja OFE, przywrócenie składki rentowej, podniesienie wieku emerytalnego.
3) Dług publiczny blisko biliona, budżet nowelizowany 5 razy w roku.
4) Włażenie w dupę rynkom finansowym i bezsilność na własnym rynku.
5) Odpalenie 8 miliardów dolarów, nie żadne 6 milionów euro, do UE.


Wisi mi wszystko, pocieszam się tym, że Lukrecja jest i ma nadzieję, że nie jest sama.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Dziękuje Panu

portret użytkownika Lukrecja

Jak dla każdej kobiety, tak i dla mnie wygląd jest bardzo ważny, więc od razu zaznaczam, że Bill Clinton nie jest w moim typie. Wolę panów z większa klasą, jak Gary Grant lub Gregory Peck. Garnitury na nich leża, że szkoda gadać, u nas chyba tylko dorównywał im Andrzej Łapicki w najlepszych swoich latach, to jest po zakończeniu kariery lektora Polskiej Kroniki Filmowej, a także J. Przybora i J. Wasowski. Są to ideały tym bardziej idealne, że żaden już nie żyje (poza Łapickim, ale oj, co to za życie).
Więc wprawdzie Bill Clinton mi się nie podoba, ale łączone z jego osobą zawołanie „gospodarka, głupcze” do mnie przemawia. Każdy powinien sobie takie coś wyhaftować i powiesić w najważniejszych miejscach w domu. Miłość do pięknej, efektywnej gospodarki jest właśnie moim motorem, w sumie to też miłość.


Ale paparazzi pstryknęli was na wakacjach

portret użytkownika cmss


Platonicznie...


No,

portret użytkownika Lukrecja

trochę później tłukę gitarą jednego drania:)


Tusk podatki obniżył. Od 2010

Tusk podatki obniżył. Od 2010 z ustawy o podatku
dochodowym od niektórych przychodów zniknęło
ograniczenie stosowania stawki 8,5% do przychodów
nie przekraczających 4000 euro. Dzięki temu smagły
właściciel 90% nieruchomości w pewnym miastku
będzie płacił od swoich przychodów podatek wg
stawki nie 20% lecz 8,5%. Zaoszczędził na tym 3
mln zł rocznie od 2010 roku. Z jego punktu
widzenia , i tysięcy innych, większych w III RP,
niech Tusk rządzi jak najdłużej.


nowoczesna, sterowalna demokracja

Trochę zbyt wielkodusznie wierzysz w moc sprawczą sił ludowych.
Przecież Kaczyńskiego nie obalił słuszny gniew ludu pracującego miast i wsi, a konkretne działania zawodowców z telewizji i gdzie indziej.
Przychodzi do Biura zlecenie na Gomułkę, Gierka, Kaczyńskiego czy Kadafiego i robi się rewolucję.
Jasne, że niezbędna jest podkładka w postaci ogólnego wkurwienia społecznego, ale to żaden problem. Każda władza w Polsce wkurwia z definicji.
Rewolucja wybuchnie wówczas gdy gotowy będzie następca Tuska, ani minuty wcześniej.
Szansą jest chwilowe zamieszanie i ogłupienie wśród sił sprawczych. Dzięki temu, choć na krótko władzę może objać ktoś przypadkowy, reprezentujący tutejszy naród.
Dobre i to.
Za którymś razem może dorobimy się normalnego kraju.


Chlor


gdy gotowy będzie następca Tuska

portret użytkownika cmss

Pytaniem jest, czy/jak w ogóle możliwy jest następca Tuska?


Po jakiego ch**a ta reforma emerytur? Nie rozwiązuje niczego.
Jaki polityczny rezultat? Ewidentnie przerżnięte dla PO wybory. Znaczy, posłowie won. I nie tylko. Powiązania biznesowe takoż.


Wniosek: to sztuczka polityczna, w celu konsolidacji wokół Donalda. Inaczej formułując, stwierdził: albo jesteście grzeczni albo pa pa. Ostra zagrywka, znaczy się.


Do zrozumienia, komu oprócz PO to grozi.


Nie wiem czym Donald lata, ale...


To, co powyżej trochę SF, ale...


Platonicznie...


Emerytury to kalka rozwiazań unijnych

Kto to zrobi ma lepsze notowania i może dalej sie zdłużac na nieco mniejszy procent


Gdy piszesz o dupach jesteś o kilkanaście klas lepszy

portret użytkownika cmss

Sorry.


Platonicznie...


Wiem

Gdy piszę o politykach i polityce jestem o kilkanaście klas lepszy od Was. Sorry


Troche inaczej

Piszę o przywódcach partyjno mafijnych, a takimi sa dla mnie oni wszyscy udający dla egoistycznych powodów, to patriotów, to glos ludu czy głos kapitału,prawie wściekły. Mogę kochać sldówke, szanować pisaka, o którym wiem że jest człowiekiem prawym i uczciwym, mogę szanować rolnika - sam nim przez jakis czas byłem - za ta nieodrobiona prace, To sa ludzie tutaj, na dole, obok mnie a te skurwysyny na górze chca nas poróżnic, Moje tekst, byc może nieudalne, to front odmowy przed tymi podziałami. To front, który najlepiej słuzy patriotyzmowi, bo tylko razem jestesmy silni. Jeżeli uważasz, że to mnie deklasuje to powiem Ci Przyjacielu, że sie troche różnimy. Ja mam o sobie lepsze zdanie. A o Tobie go nie zmieniłem. Łobuz


Kura nie powinna wypowiadać się o gwiazdach

portret użytkownika cmss

z oczywistych powodów.
Deklasuje Cię, w temacie polityki, Twoja inteligencja, "pizdowata nieco".


Platonicznie...


zero zysku

Tak, tu nikt nie liczy na jakikolwiek zysk gospodarki z tytułu roboty dziadka a idzie tylko o spływanie podatku od płacy, i zusu płaconego przez pechowego pracodawcę, zmuszonego do zatrudnienia starca.
W praktyce nic z tego jednak nie będzie, bo nasili się trend do wywalania z roboty zaraz po sześćdziesiątce.
Niemcy już to zauważyli, i zastopowali podobne plany u siebie.
Jedyny realny uzysk reformy, to kobiety wymarłe z braku opieki lekarskiej między 60 a 67 rokiem życia, o ile płaciły zus.


Chlor


Zakłasz, że to głupki, nie myślą i nie liczą

portret użytkownika cmss

Odrzuć to założenie :)


Platonicznie...


walka o wydajnego obywatela

Te u góry owszem, ale te nasze słabo liczą.
Uważasz, że decyzje bez sensu ekonomicznego to u nas rzadkość?


Chlor


Uważam, lenistwo pojęte w miarę jest cnotą

portret użytkownika cmss

Klasa tfu miarę stanowczo przekroczyła, od przedszkola poczynając. Jeżeli coś kombinuje to jakiś cel w tym jest. Zwykle tupanie i kurzu wzbijanie, ale nie zawsze.
Czasem cosik urokliwego się pojawia, emerytury przykładem, IMHO.
I wracając do podstawowego tematu, każdy wariat/debil ma swój rozum. Czasem to bardzo cwany rozum jest, mimo że debil.


Platonicznie...


W destrukcji

portret użytkownika Lukrecja

„Rządzi PO to PiS jest nie tyle w opozycji co w destrukcji”
W destrukcji są obie naraz, bez względu, czy rządzą, czy są w opozycji


Dlaczego ja na to nie wpadłem?

No jasne


Cześć

portret użytkownika Lukrecja

Jak tam PIT?


Drugi rok straty

W podsumowaniu napisze a pocałujcie wy mnie wszyscy w......Zgadnijwco?


No, cóż

portret użytkownika Lukrecja

tnij koszty!


wyzysk

Ja mam dopłacić dwa złote.


Chlor


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.