warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Wyzwolenie. Zapomniana rocznica.


Jak powszechnie wiadomo, pomnik ,,czterech śpiących", wielkim nakładem sił i środków, pojechał do remontu. Rozwiały się tym samym, nadzieje wrogów polsko-radzieckiego pojednania, na to, że monument ,,ku czci" zniknie z Warszawy. Tej samej Warszawy, która nie znalazła miejsca na pomniki prawdziwych Bohaterów. Albo chociaż - polskich.
Przeminęła bez echa kolejna rocznica ,,wyzwolenia Warszawy", tradycyjnie świętowana 17-ego stycznia każdego roku, począwszy od 1945 - roku ,,wyzwolenia". Tym większe zdziwienie, brakiem fajerwerków, iż powszechnie wiadomo, że ,,awansowaliśmy", wielkim wysiłkiem naszego rządu, oraz pana prezydenta, do roli moskiewskiego satelity, z tą tylko różnicą, w porównaniu z Białorusią, że za unijne pieniądze. I co najważniejsze - za Unii pełną aprobatą.
Elementarz dyplomacji zawiera pojęcie symetrii. Symetrii wzajemnych stosunków, wzajemnych korzyści i wzajemnych ustępstw. Tymczasem ,,polityka" polska, w odpowiedzi na rosyjskie ,,niet" - powtórzone sto razy i we wszystkich, niemal, kwestiach, począwszy od Katynia, a na Smoleńsku skończywszy, doczekała się swoistej ,,riposty" nieustraszonego pogromcy czerwonoarmistów - Radka Sikorskiego, w postaci: festiwalu piosenki radzieckiej w Zielonej Górze, bezwizowego ruchu w przygranicznej strefie z Obwodem Kaliningradzkim i bezwarunkowego wsparcia rosyjskich starań do WTO.
Dzisiejsza sytuacja, jako żywo, przypomina lata Gorbaczowa i jego ,,pieriestrojki".
Kiedy Michaił Gorbaczow rozpoczynał moskiewską ,,kontrrewolucję", polegajacą na redukcji liczby sklepów z wódką w Moskwie, o czym wiedział każdy powiatowy SB-ek w PRL-u, Jaruzelski ze swoją juntą odprawiał partyjne ,,modły" do komunistycznych świętych - Marksa, Engelsa i Lenina. I codziennie powtarzał o wierności ,,nieśmiertelnym ideom wodza rewolucji", i codziennie zapewniał, że socjalizm albo śmierć. Kiedy wojewódzki esbek zakładał spółkę z polonijnym biznesmenem, a powiatowy załatwiał żonie kwiaciarnię w centrum, Jaruzelski ogłaszał dwudziesty piąty etap ,,reformy". Polski ludowej - wiernego sojusznika Związku Radzieckiego.
Jeżeli dzisiejszej Rosji, ostentacyjnie i publicznie, wstydzi się jej twórca - Michaił Gorbaczow, a naczelni redaktorzy, największych moskiewskich gazet, mają odwagę odmówić Putinowi i zbojkotować wręczenie nagród z rąk samego premiera Federacji Rosyjskiej, szefa moskiewskich czekistów, przyszłego prezydenta - cóż można powiedzieć o naszych sternikach państwowej nawy, jeżeli nie w kategoriach namiestników albo gubernatorów? Ewentualnie - pajacyków z kukiełkowego teatru.
Czy aby nie powtórzy się sytuacja gorbaczowowskiej pieriestrojki, przespanej na posiedzeniach wystraszonego aktywu. Którego głowy uratowała wielka przytomność generała Kiszczaka, oraz jego najważniejsi agenci ,,którym nie potrzeba było zakładać teczek".
Bo zdarzyć się może i tak, że pułkownik Putin ścigany niczym pułkownik Kaddafi, będzie uznawany w priwislanskim kraju za legalną władzę. Podczas gdy we własnym - już nie.
Ściągając cugle fantazji i powracając do tytułowego ,,wyzwolenia" Warszawy 17 stycznia 1945 roku, wypada przypomnieć, że ,,wyzwoliciele" spod znaku czerwonej gwiazdy zdążyli aresztować, na warszawskiej Pradze, 25 tysięcy Polaków, w tym 10 tysięcy żołnierzy Armii Krajowej, zanim ruszyli ,,oswobodzić" resztę. Warszawskich ruin.
Nie było żadnej ,,operacji" warszawskiej, ani Festung Warschau. Nie było, podawanych przez sowiecką propagandę, 650 tysięcy poległych żołnierzy Armii Czerwonej, w ,,walce o wyzwolenie ziem polskich".
Było 79 poległych żołnierzy, w ,,wyzwoleniu Warszawy", w większości na niemieckich minach. Był podest w Alejach Jerozolimskich, a na nim kilku sowieckich agentów, z ,,Tomaszem" Bierutem - na czele.
Było wielkie upokorzenie i ,,wielka defilada".
Tak opisała ten dzień Maria Dąbrowska: ,,Rano rozeszła się wiadomość o zajęciu Warszawy, Częstochowy i Sieradza. Przez pół godziny słychać było strzelaninę, a potem wszystko ucichło. Około piątej sześć czołgów sowieckich przejechało koło bramy szkoły, kierując się okólną drogą przy szosie. Pomysleć - dziś rano byli tu Niemcy, a wieczorem jesteśmy już pod okupacją bolszewicką"...
A 27.01.1945 roku, zapisała w swoim dzienniku:
To, co teraz zrobiono z Polską, przechodzi wszystko, co znane jest w dziejach jako cynizm i narzucenie narodowi obcej woli przemocą. I pomyśleć, że ten nieszczęsny naród, po pięciu latach walki i pracy podziemnej przeciw Niemcom, nie ma nawet takiej satysfakcji, żeby historię tej cudownej walki, pracy, ofiar ujawnić i laurem uwieńczyć.
Bo tę naszą krew i walkę opluto, zbeszczeszczono, przekreślono"...


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (2 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Dotad

portret użytkownika mik

Do kiedy bedziesz podniecal sie pomnikami, politykami, bohaterami, nie zaznasz spokoju.
Do wszystko tworzy sie dla ciebie, zebys slepo podejmowal decyzje, ale taka, ktora wniesie ciebie na wyzyny panujacej ideologii. Pozniej zostaniesz opluty, lub wyswiecony ale to dla trupa nie ma zadnego znaczenia. Przechodze obojetnie obok tych falszywych monumentow zachowujac w sercu dobre uczynki
moich przodkow. Potrafie sie bic o prawde, ale nie o te zafalszowane manipulacje. Ta droga tworzy sie sztucznych patriotow, ktorzy nie maja rozeznania w tym, co sluzy dobru i mamy Polske jaka mamy z jednej strony glupkow a z drugiej cwaniakow.


mik


Też tak kiedyś myślałem. Ale mamy ponoć ,,wolny kraj"

portret użytkownika ojciec_milicjant

a w KAŻDYM miasteczku ulicę czerwonej armii, armii ludowej, Hanki Sawickiej, Pawła Findera, Karola Świerczewskiego, 25-lecia PRL (niepotrzebne skreślić).
W takim właśnie otoczeniu wyrasta nowe pokolenie, nowych ,,wolnych i świadomych" obywateli. Nauka historii w szkołach to parodia. Skąd więc mają czerpać wiedzę, że Świerczewski to zapijaczony funkcjonariusz Kominternu? Jaki odważny nauczyciel powie, że Armia Czerwona= Wehrmacht+ Waffen SS. Może tysiące posiekanych i rozerwanych trupów polskiego Podola, to wymysły chorych (z nienawiści) historyków IPN-u, skoro stoją(w Polsce!) pomniki UPA i OUN. IPN w końcu rozpędzą.
Myślisz, że pozwolą Tobie, albo Twoim dzieciom odłączyć się od tego stada baranów? Jakim się stajemy. Albo już jesteśmy.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Jezeli pamietasz?

portret użytkownika mik

Moi rodzice przekazywali te prawdziwa historie, ktora przezyli. Sasiedzi, a nawet obcy ludzie nie bali sie prawdy. U mnie w szkole podstawowej byli tez nauczyciele, ktorzy dobitnie tlumaczyli te historie i sie nie bali. Tak samo bedzie teraz. Przyjdzie moment, ze ich powiesza a swiat jeszcze bardziej zblizy sie do siebie. Swiat to ludzie, ktorzy jeszcze zyja,ale to juz koncowka. Koncowka dla wyzysku, dla tej prymitywnej burzuazji. Po ruchach jest widac, ze oni wiedza o tym, czuja i sie boja, a wypowiadanie wojen, co raz trudniej im przychodzi. Jeszcze jest paru glupkow, ktorzy za nich nastawiaja leb, ale to juz koncowka.


mik


Też byłem takim optymistą, też miałem nadzieję doczekać

portret użytkownika ojciec_milicjant

upadku komuny. Takiego prawdziwego. Bez latarń i rumuńskich wariantów. Za to - nazwanie zła złem a zbrodni - zbrodnią. I te nieznośne ,,dekoracje" socbaroku. Na śmietnik. Albo na licytację, jak ktoś czuje ,,miętę" do czerwonoarmistów, niech postawi sobie w ogródku - jak Ossi trabanta.
Ale niech nikt nie przechodzi nad tym do porządku. Bo to gwałt na umyśle,gwałt na prawdzie.
To szczanie na groby Poległych.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


To

portret użytkownika mik

nie jest tak jak myslisz. Zbyt duzo osob jest w to zaangazowanych. Jeszcze sie ciesza, ze maja lepiej od drugiego i stad nie ma jednosci. Patrzac realniej, to przy takich gospodarzach juz w niedlugim czasie, wszystkim bedzie zle i sie zacznie. Zacznie sie jednak od Ameryki. To sa tylko moje spostrzezenia, bo wszystko na to wskazuje. Rozumiem oburzenie ludzi bo i sam, gdy widze te perfidne mordy, to az mnie nosi. U nich nie widac ani inteligencji, ani nie maja wygladu, maja tylko perfidna przeszlosc i sile, ktora wykorzystuja w swojej obronie. Dziwi mnie postawa tych, ktorzy bronia tych bydlakow. Oni juz nie wiedza, co mowia i robia. Paradoksy w ich wykonaniu sa tak jaskrawe, ze nie wiem jakim idiota trzeba byc, zeby nie widziec tego. Wierz mi, ale gdy tylko nadarza mi sie okazja pluje im w morde i nic mi nie moga zrobic, bo to sa kanalie o ktorych tylko opowiadam. Walesa, Miler, Kwasniewski i wielu prokuratorow z roznych prokuratur. Za opiniowanie ich juz dawno powinienem miec wyrok. Swoje zastrzezenia kierowalem bezposrednio do nich i nie anonimowo, i powiem krotko: Pluj kurwie w oczy, ona mowi ze to deszcz. Z gownem nie jest mi po drodze i tez czekam na rozliczenie z nimi.
PS. Przepraszam, ale unioslem sie. To jest spowodowane wieloma wzgledami, ktore doprowadzaja mnie do pasji, na sama mysl o tych bandytach rodem z PRLu.


mik


@mik

portret użytkownika Jacek K.M.

Trochę nieładne te Twoje, zaprzęgane do opisu rzeczywistości pojęcia:głupki,bydlaki, k.. etc. Piszesz, że może się uniosłeś, raczej odwrotnie... Zgadzam się z Ojcem Milicjantem, że priorytetem jest nauka historii, kto jej nie zna będzie zmuszonypowtórzyć jej błędy. Tego nie da się przeskoczyć, to nas zawsze dogoni. Nie tak ważne (bo od nas niezależne) jest to jacy "ONI" są, ważne jest jacy jesteśmy my...


Z podejrzeniem przeczytałem (wyżej), o Twojej niechęci do "burżujów", przecież poszanowanie własności prywatnej, w państwie prawa, to jedyna droga aby skończyć z naszą socjalistyczną mentalnościa i zarazem nadzieja na lepszą sytuację ekonomiczną w przyszłości. Ciężka, uczciwa praca w państwie prawa (tu można się śmiać) pozwoli nam odejść od wszczepionego myślenia w kategoriach socjalistycznych. Ogólnie się zgadzam z Twoimi poglądami. Pozdrawiam.
Jacek.


Jacek K.M.


Panie Jacku

portret użytkownika mik

Z calym szacunkiem dla Pana z trudnoscia przychodzi mi wzniesc sie na wyzyny. Stal bym sie sztucznym tworem, a tym samym, wystapil bym przeciw sobie. Nie odkrywam jak tez nie okreslam inaczej tych osobnikow, ktorzy soba prezentuja te najgorsze cechy ktorych uzywam w okresleniach. Jedno co mnie frapuje to, czy te okreslenia nie ujmuja z honoru, tym grupom, do ktorych zaliczam, badz co badz ludzi. Moja z nimi stycznosc, nie pozostawia mi zadnych watpliwosci, ze z ich strony, nie moge spodziewac sie zadnych ludzkich odruchow i tylko dlatego prosze Pana o wieksza wyrozumialosc dla mojego sposobu
okreslania ich. Musze nadmienic przy tym, ze nie wybiaram sie na te wyzyny, nawet nie zamienil bym sie miejscem z nimi, pomimo ich wyskiej gazy. Pozdrawiajac, przesylam uklony od czlowieka, ktory w wyrazaniu swych racji, pozostaje bez sztucznosci.


i


mik


zupę podano :)

portret użytkownika k.janno

Ale nie włącza mi się edytor graficzny, nie wiedzieć czemu


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.